Snažíš sa byť optimistická? Statočná? Ale niekedy už strácaš aj poslednú nádej? Máš pocit, že tvoje slnko sa skrylo za mraky? Už dlho sa skrýva a nevychádza? V tvojom živote neustále prší. A ty už ani nevieš ako vyzerá dúha.

Si unavená z otázok, zoznamovania, neustálych správ, ktorých máš plný telefón. Nič ti nedávajú. Nezáleží ti na nich. Nebaví ťa dookola analyzovať záležitosti, ktoré nemajú význam ani trvácnosť. Predovšetkým už nemáš chuť byť zas a znova sklamaná.

Točí sa ti hlava z ľudí, ktorí to s tebou nemyslia vážne, len sa hrajú. Na konci tej hry vždy prichádza tvoja obľúbená veta: zaslúžiš si niekoho lepšieho ako som ja. No a čo. To ty máš určovať pravidlá hry. Ty by si mala vedieť, kto je pre teba dosť dobrý alebo naopak dosť nudný. Si vyčerpaná z jedincov, pri ktorých máš pocit, že za všetko zlé môžeš ty. Aj z tých, ktorým sa páči byť s tebou iba chvíľu. Veď načo sa viazať? Aj dobré rady priateľov ti už lezú kvalitne na nervy. Vraj nehľadaj. Príde. Keď to budeš najmenej čakať. A nerieš. Veď načo. A potom o tom, čo si zaslúžiš. Vraj veľa lásky, pochopenia, niekoho pre koho nebudeš hračka. Nemáš chuť to už posudzovať. Nemáš chuť hrať žiadnu z týchto hier. Nemáš chuť ani čakať. Ani sa snažiť a vlastne už pomaly nemáš chuť na nič.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Môžu sa ľudia naozaj zmeniť?

.

Ono je to v poriadku. Niekedy to tak má byť. Človek niekedy potrebuje prečistiť hlavu, alebo poriadne padnúť na hubu, aby pochopil.

Najlepšie aby pochopil sám seba. Svoje potreby a túžby. To, na čom mu reálne záleží. To, čo naozaj chce alebo nechce. Nech okolo vás ktokoľvek hovorí čo chce. Záleží iba na vás. Ak toho už máte plné zuby dajte si pokojne pauzu. Pauzu od všetkých ľudí, ktorí hrajú formu, ako sa majú dobre. Od tých, ktorý majú dokonalý a fungujúci návod na život. Život je cesta. Ty sama si vyberáš akú ju chceš mať a v neposlednom rade si TY vyberáš, s kým tou cestou pôjdeš. Len ty vieš, čo ťa bolí, teší a po čom naozaj reálne túžiš. Len ty vieš, či si chceš dať pauzu od lásky. Len ty vieš, čo je pre teba najlepšie. Niekedy aj za cenu toho, že ťa za to všetci odsúdia.

coverfoto: hdwallpapers.com, foto:tumblr.com

 Naša nová kniha je už dostupná v predpredaji priamo TU.

Titul vychádza 9.3.2018

Facebook komentáre