Nie, nechcem ti dávať čas. Už som na to veľká a viem, ako mesiace dokážu plynúť šialeným tempom… Ako to odo mňa vlastne môžeš žiadať? Veď čas je to jediné, čo máme – jediné, čo máme isté, no zároveň zaň nevieme položiť ruku do ohňa. Tak ako ty, ani ja neviem, koľko času na tomto svete mám. Tak ma oň, prosím, neoberaj…

Nechcem čakať na tvoju lásku. Nechcem byť tvojím záložným plánom, ktorý si zvolíš, ak ti všetky plány predtým zlyhajú. Nechcem zaspávať s pocitom, že neviem, na čom som. Prepáč, ale chcem byť tvojou voľbou. Tvojou ženou… Nie tou, ktorá na teba počká, nech sa deje čokoľvek. A ak to nie je možné, radšej si volím byť pre teba nikým…

unsplash.com

Chcem tú lásku cítiť… 

Možno táto túžba rastie vekom. Neviem… No už nemám chuť čakať. Na to, či budú moje city opätované. Či ti bude na mne záležať tak, ako mne na tebe. Či sa ma sám od seba spýtaš, ako sa cítim. Či ma niečo netrápi a či mi dokážeš pomôcť. 

Chcem milovať teraz. Nechcem sa spoliehať na sľuby a časom sa za to nenávidieť. Nechcem sa prebúdzať s pocitom, že zrádzam samu seba, ak sa neviem odmilovať. Chcem si byť láskou istá, nie v nej nachádzať pochybnosti, ktoré budem sama pred sebou schovávať. 

Chcem lásku tu a teraz…

Nie potom, keď si to dotyčný uprace v hlave, nie vtedy, keď bude „ten správny čas.“ Chcem sa pozerať na muža a cítiť lásku. Obojstrannú… Nie sa na neho dívať s očakávaním a prianím, aby ma začal milovať tak ako ja jeho. Nie, už viac na lásku čakať nechcem.

Život je krátky na to, aby som čakala na cit, ktorý je podmienený požiadavkami a časom. Pretože som sa naučila, že láska, na ktorú musím čakať, nikdy nie je skutočná.

Budujú sa sny. Budujú sa životné pokroky. To na ne treba trpezlivo čakať. V ne treba veriť a dúfať, že budeme dostatočne silní na to, aby sme raz pokorili sami seba. Ale na lásku sa nečaká. Pretože láska vzniká sama a my ju len zveľaďujeme. Nevyžaduje si od nás silu ani to, aby sme sa uskromnili. 

unsplash.com

Takáto láska neexistuje… 

A preto sa tejto hry nechcem zúčastniť. Vážim si seba natoľko, že viem, že tvoju lásku k tomu, aby som sa cítila spokojne, nepotrebujem. Už nie je jediným pilierom môjho života tak ako kedysi. Je už jedným z nich, ktorý ak práve v mojom živote chýba, dokážem sa oprieť o množstvo iných. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dnes viem, že za niečo stojím

Nehľadám sa vo vzťahoch. Nehľadám sa v láske. Našla som sa už dávno. Dlho potom, ako som sa stratila v citoch, na ktoré som musela čakať. Toto obdobie ma naučilo veľa. Urobilo zo mňa ženu, ktorá si vždy, keď má možnosť voľby, zvolí seba. 

Preto na teba nečakám. O takýto vzťah nestojím. Obetovala by som mu príliš veľa. Prepáč, ale vzťahy, v ktorých riskujem, že stratím seba, už nie sú pre mňa. Som na ne príliš „stará“. Dnes chcem pokoj a lásku. Tu a teraz… Nie niekedy „možno“ v budúcnosti. 

Coverphoto: Photo by Kimia Zarifi on Unsplash

Facebook komentáre