Kedysi, ešte na základnej škole, som sa na biológii naučila takzvaných 5 T, ktoré by sa mali aplikovať pri prvej pomoci (pre tých, ktorí si nespomínajú, sú to: teplota, ticho, transport, tekutiny a tíšenie bolesti).
Tento princíp by sa mohol dať aplikovať u mužov s písmenom O. Správny chlap by mal byť jedinečnou a nenahraditeľnou OSOBNOSŤOU pre svoju vyvolenú. Teraz si poďme tie O rozmeniť na drobné…

Opora, Ochranca

Tieto dva aspekty sú pre mňa najdôležitejšie a istým spôsobom spolu súvisia. Nič nie je predsa krajšie, oslobodzujúcejšie a strach zaháňajúce, ako sa oprieť o silné rameno svojho muža. Pocit, že nikdy nie sme sami ani v tom najväčšom probléme sveta, že ku niekomu patríme, je na nezaplatenie. 

unsplash.com

Veď ako sa vraví, láska násobí šťastie a delí žiaľ. Ubezpečenie, že všetko raz bude v poriadku, že bude stáť pri nás v každej chvíli a zo všetkých svojich síl nás bude chrániť (občas aj pred nami samými), nám dokáže dodať neskutočnú silu a chuť bojovať. A verte, že muž chce byť takým, dokonca potrebuje pocítiť to, že ho chceme takto vnímať a že ho takýmto spôsobom aj naozaj potrebujeme. Tak mu to, prosím, dovoľme. 

Ochotný, a zároveň Otvorený  

My ženy hľadáme takých, ktorí sú ochotní nám pomôcť nielen fyzicky (napr. poupratovať – mimochodom, keď sa práca rozdelí, zostane viacej času na príjemnejšie veci 🙂 ), ale aj psychicky. Rady využívame možnosť vyrozprávať všetko, čo nás trápi. 

Nečakáme vždy radu, veľakrát nám postačí, keď nás vy muži vypočujete. Zároveň by sme si aj my ženy rady vypočuli, čo trápi naše polovičky. Nikdy sa totiž nevybuduje vzťah bez komunikácie. Či už o tých príjemnejších, či menej príjemných záležitostiach. Často je dôležitá otvorenosť voči kompromisom.

Odvážny

Povedzme si pravdu, muži to nemajú s nami ľahké. Občas sa naše nálady podobajú počasiu. Vyzerá to na krásny slnečný deň, ale v priebehu piatich minút môže dôjsť k búrke, ktorá dokáže narobiť veľa škôd. Potrebujem odvážnych chlapov, ktorí sa podujmú čeliť týmto výkyvom. 

unsplash.com

Oceňujúci, Obdivovateľ

Chuť starať sa o niekoho bola ženám daná už pradávno. A za mňa môžem povedať, že mi to často prináša aj pocit radosti, ale občasné ocenenie tohto úsilia, vie túto radosť znásobiť, ba čo viac, dať nám dôvod pokračovať v snahe ďalej. 

Dobre nám padne aj to, keď muž pochváli náš výzor. Nielen na začiatku vzťahu, ale aj počas neho, pretože to nám dodávať chuť nepoľavovať v starostlivosti o samu seba, čo určite správny muž s radosťou ocení.

Originálny

Ženy milujú prekvapenia! Nebojte sa, milí muži, neočakávame od vás svetoborné nápady a veľké dary. Častokrát nás vie potešiť obyčajná maličkosť, veď tie majú často ešte väčšie čaro. Milý odkaz ponechaný na nočnom stolíku, pripravené raňajky až do postele, únos zo sveta reality na krásne miesto, to je to, čo nás vie potešiť a prekvapiť. 

A hlavne buďte sami sebou, nesnažte sa byť ako niekto iný. Aj napriek tomu, že v spoločnosti častokrát panuje názor, že muži by mali byť drsní a svoje city by mali skrývať v najhlbšej hĺbke, tak to, prosím, nerobte. 

Muž, ktorý prejaví svoje emócie bez ohľadu na kohokoľvek a čokoľvek, má môj obdiv a verte mi, že v tej chvíli nie je nič rozkošnejšie ako to.

Autor: Betka

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Boj začína

Coverphoto: Photo by Bob Oh on Unsplash

Facebook komentáre