Ten vysnený, ten nášho srdca šampión, ten, o ktorom sme snívali… A nakoniec len ďalší, ktorý rozbil naše nedávno zlepené srdce. Ten, ktorý prišiel nečakane a tajomne, a presne tak sa aj vždy správal. Nikdy sme nevedeli predvídať ani jeden jeho krok… Ani jedno slovo. Ani jedno jeho rozhodnutie. A presne to nás na ňom vždy lákalo. Smiešne nie? Ako predsa môžeme chcieť niekoho, pri kom nemáme žiadnu istotu. Pri kom si nemôžeme byť isté ani tým, že nám zajtra zdvihne telefón, alebo že sa nám vôbec pozdraví na ulici.To sme my ženy… Niekedy nerozumieme ani jedna druhej.

A to sú chlapi… Ktorí možno nevedia čo chcú, alebo to možno vedia úplne presne a majú nás prečítané lepšie ako ja Harryho Pottera.

Chcela by som sa takým chlapom prihovoriť.

pexels.com

Chlapom, ktorí ničia ženské srdcia a ničia ich vieru v lásku len preto, že majú problém s vlastným egom. Chlapom, ktorí nám nikdy v živote nepovedia, že nás chcú mať vo svojich životoch. Ktorí nikdy nebudú prosiť, aby sme zostali a ani nám nepovedia, aké sme výnimočné a pre nich dôležité. 

Chlapom, ktorí keď uvidia čo i len náznak toho, že nás strácajú, nás – svoje kamarátky na noc, tak začnú doliezať.
Dajú si masku najväčšieho gentlemana v okolí a nechajú nás uveriť, že my bez nich predsa nedokážeme žiť. A my tomu uveríme… Aj keď je to vrcholné naivné, stane sa to. A nebudem ťa drahá žena obviňovať, že je to tvoja chyba… Lebo je to asi chyba v našom DNA, je to chybný kód, ktorý má v sebe každá jedna z nás.

Chcela by som teba, taký chlap, poprosiť, aby si nás pustil. Aby si vo svojom živote nedržal ženu, ktorá pre teba nie je tá pravá. Ženu, ktorej nevieš dať 100% seba. Ktorú potrebuješ, len keď sa cítiš sám a keď práve nemáš čo robiť. Nedrž ju vo svojom živote a nevyhováraj sa, že si ju nikdy neprosil aby zostala, ale nepošleš ju ani preč, lebo jej nechceš “ublížiť”… Aj ty sám vieš, že táto výhovorka je pod úroveň. Sám vieš, že tým, že zostávaš v jej živote, jej ubližuješ stále viac. Že ju každým dňom ničíš.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo nastane v jej duši, ak ju zraníš...

Že kvôli tebe stráca samu seba.

Stráca pôdu pod nohami a vieš aj to, že ty tam nebudeš, aby si ju zachytil, keď bude padať. Nebudeš tam dokonca ani vtedy, keď dopadne na podlahu v kúpeľni a bude plakať potichu, aby ju nikto nepočul. Nezodvihneš ju a nezotrieš jej ani jedinú slzu… Lenže vieš, správny muž ženu nikdy nerozplače.

Prosím ťa, vzdaj sa svojho ega, svojich výhovoriek o tom, prečo by sa to nedalo a zbaľ si každú spomienku, ktorú si jej kedy dal a odíď. Neodpovedaj, nezdvíhaj. Choď čo najďalej. Nauč sa žiť s nenávisťou, ktorú voči tebe bude istú dobu cítiť.

pinterest.com

Nauč sa žiť s tým, že si ju zničil, aj keď ti sľúbila, že ona je iná, že ona sa na chlapa len tak nenamotá a nauč sa, že toto je najväčšie klamstvo, aké kedy žena povedala.

A potom, keď si uvedomí, že si vlastne ani z ďaleka nebol ten, ktorého hľadá, tak sa nauč žiť s tým, že ťa bude ignorovať, že pre ňu prestaneš existovať.

Prosím ťa, pusti ju

Pusti ju a choď do sveta hľadať tú, ktorá je naozaj stvorená pre teba a ktorej budeš vedieť dať všetko..

A ty, drahá žena, to prijmi.

Prijmi tú slobodu, ktorú ti tento nesprávny muž daruje, ako príležitosť nájsť toho, kvôli ktorému už nebudeš musieť viac plakať…

cover photo: unsplash.com

Facebook komentáre