Milovala som. Milovala som kedysi dávno. Tak verne a oddane, ako som len vedela. Z celého srdca. Zo skutočnej a úprimnej lásky. Bola to práve tá, o ktorej sa mi vždy snívalo. Princezná našla svojho princa. Skutočného… A myslela si, že aj osudového. Našla hrdinu svojho života. Toho, o ktorom si myslela, že bude pri nej stáť do konca jej života. To, čo k nemu cítila, bolo neopísateľné. Bolo to niečo tak krásne a zároveň jednoduché, vzácne a obrovské, že slová sú na to primalé. 

Dala som mu všetku svoju lásku, ktorú som mala k dispozícii. Spravila by som pre neho čokoľvek, čo by mu vyčarovalo úsmev na tvári. Bola som mu oporou v dobrých časoch, ale predovšetkým aj v tým zlých. Verila som mu, a tak vedel o všetkých mojich tajných snoch a túžbach. 

pinterest.com

Vedel o mojich plánoch, o mojich slabostiach, ale aj o radostiach… 

Vedel o mne skoro tak veľa, ako som o sebe vedela ja. Ľúbila som, naozaj – tým najväčším úprimným ľudským spôsobom, akým som dokázala a vedela. Nastal čas, kedy aj v tejto rozprávke nastal koniec. 

Týmto sa ti chcem poďakovať. Chcem ti poďakovať za všetko. Za naozaj všetko, čo si pre mňa urobil a aj neurobil. Za všetky chvíle, keby si pri mne trpel a kedy zasa žiaril šťastím. Vďaka tomuto ti konečne odpúšťam. Áno, po tak dlhom čase som to konečne dokázala. 

Choď a buď šťastný… 

Buď tak šťastný, ako som práve aj ja. Pretože toto ti želám z celého môjho úprimného srdca. Chcem ti len na záver povedať, že o koho si vlastne prišiel. Skutočne ti to chcem povedať aj po rokoch, čo o tebe neviem absolútne nič. 

Dusilo ma to skutočne dlhú dobu. A tak práve dnes je ten okamih a správny čas, kedy otvorím svoje srdce a nechám ho letmo hovoriť za mňa. Možno si to ešte stále neuvedomuješ, ale prišiel si o veľmi veľa. Vždy si vedel, že samej sebe som príliš verila, a tak to je aj teraz. 

pinterest.com

Prišiel si o ženu, ktorá pri tebe vždy stála…

O ženu, ktorá aj keď mala zlý deň, tak tebe sa ho snažila spraviť krajším. O tú, ktorá aj keď bola smutná a ťažilo ju mnoho vecí, pred tebou bola silná, pretože vedela, že ty by si ju nikdy nepochopil. Pretože práve ty si toho nikdy nebol schopný a už ani nebudeš. Nevedel si to, alebo si to len nechcel? 

Vďaka tebe pochopila, že ona má na niekoho lepšieho. Na niekoho, kto si ju bude skutočne vážiť a kto ocení jej dobro a úprimnosť. Raz príde ten, ktorého láska ju opäť zahreje a podrží v najhorších časoch. 

On sa na ňu iba usmeje a jeho úprimný úsmev jej nikdy nedovolí pochybovať o jeho citoch k nej. Práve ten dotyčný sa s ňou nikdy nebude zahrávať, pretože nebude ako ty. A tak on nikdy nepríde o svoju kráľovnú, ktorá by mu dala všetko. Bohužiaľ, ty si svojou hlúposťou, už o tú svoju prišiel. Viem, že raz si to aj ty sám uvedomíš a nakoniec aj priznáš. Potom už bude, žiaľ, neskoro… Ale len pre teba.  

Autor: Júlia Kotianová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Toto som ti už nestihla povedať

Coverphoto: Photo by Zac Durant on Unsplash

Facebook komentáre