Chýbaš mi inak. Nie ako láska môjho života. Chýbaš mi ako najlepší priateľ. Priateľ, o ktorého som prišla, pretože sa všetko pokazilo. Jeden deň všetko zmenil.

Deň, kedy sme si mysleli, že môžeme byť viac ako len priatelia. Mali sme vedieť, že nemôžeme. Mali sme vedieť, že v tomto svete to nepôjde. Pretože aj keby sme boli my šťastní, našli by sa ľudia, ktorí by to neboli schopní akceptovať. Ľudia, ktorí by to, ak by sme ty a ja zmenili náš vzťah, skrátka nezvládli.

pinterest.com

Preto sme sa o to nemali ani len pokúsiť. Kvôli našej sebeckosti by sme tak prišli o našich priateľov. Áno, jedna vec je, že ak by boli skutočnými priateľmi, tak by to časom akceptovali, no my sme sa niekam inam posunúť skrátka nemali. Osud to s nami takto v pláne nemal. Namiesto toho sme o seba prišli. Prišli sme o seba úplne. Tak, že o sebe nevieme nič a asi nikdy už ani nebudeme vedieť.

Každý si žijeme svoj život.

Ty svoj, o ktorom neviem nič, a tak strašne rada by som vedela… Ja ten môj, v ktorom by som sa s tebou chcela podeliť o všetky dôležité momenty, ktoré sa mi v priebehu posledných dvoch rokoch udiali.

Stalo sa toho veľa. Toľko, že si to ani len nevieš predstaviť. Mám pocit, že odkedy som ťa videla naposledy a ty si ma totálne chladne objal, sa všetko v mojom živote začalo meniť.

Tvoje posledné objatie si budem pamätať asi naveky.

pinterest.com

Bol si mojím priateľom, o ktorého som prišla. Človekom, ktorý poznal moje najtajnejšie sny. Aj keď boli akokoľvek šialené. My dvaja sme sa vlastne mohli pretekať v tom, čo je viac šialené. Bol si mojím priateľom, ktorý ma poznal tak, ako ma asi nikto nepoznal. Vedel si o mojich dobrých, ale i temných stránkach, a napriek tomu si všetko akceptoval. Vedel si ma rozosmiať aj vtedy, keď sa to nikomu inému nepodarilo.

Keď sa mi zrútil svet, ty si bol ten, kto bol pri mne. Ten, ktorý vedel, ako veľmi potrebujem nemyslieť. Ten, kto ma vedel aj v najhorších časoch odreagovať a ukázať mi, že pri mne niekto naozaj stojí. To však nič nemení na tom, že sa to pokazilo.

Skončilo sa to. Jediné, čo mi aj po dlhej dobe vŕta v hlave, je to, či si aj ty na mňa niekedy spomenieš. Pretože ja na teba myslím vždy, keď sa v mojom živote niečo dôležité udeje. Pretože ty by si bol medzi prvými ľuďmi, ktorí by o všetkom vedeli. Medzi ľuďmi, ktorých telefónne číslo by som vytočila aj o tretej ráno, a vedela by som, že ak by som ťa o to požiadala, prídeš.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď o neho prídeš

To isté si ty mal vedieť o mne, no nestihla som ti to dokázať. Nestihla som ti dokázať, že by som bola tvojou veľmi dobrou priateľkou tak, ako si ty bol veľmi dobrým priateľom pre mňa. Takých priateľov, akým si bol ty, je v živote málo. A to je presne dôvod, kvôli ktorému mi tak veľmi chýbaš.

Coverphoto: Photo by The HK Photo Company on Unsplash

Facebook komentáre