Asi každý z nás si už minimálne raz vypočul nevyžiadanú radu. Radu o tom, ako by sme mali žiť, čo by sme mali robiť a čo je správne… A asi každý z nás sa už stihol zamyslieť, prečo to tí ľudia robia. Prečo majú potrebu hovoriť nám, čo je pre nás to pravé a kedy by sme mali vhupnúť do novej životnej etapy. Áno, týka sa to svadby, príchodu dieťaťa na svet, návratu do práce po materskej, no možno i rozchodu, prípadne úplne inej oblasti života, do ktorej by nám nik nemal „kecať.“

Dôvod, prečo majú iní potrebu starať sa o cudzie životy, som nenašla. Najmä ak vezmeme do úvahy, že tým, čo sa my (ne)rozhodneme (ne)urobiť, nikomu neubližujeme… V stávke je iba jeden ľudský život, ktorému môže byť ublížené. A to je ten náš, ktorý si môžeme v nemalej miere pokaziť, ak sa rozhodneme žiť podľa pravidiel druhých.

Týmto článkom by som chcela dodať odvahu ľuďom, ktorí sa cítia „iní.“ Možno im ťahá na tridsať a túžba po dieťati ešte neprišla. Možno sú vo veku, kedy ich rovesníci majú odrastené deti, napoly splatenú hypotéku, no oni ešte nemajú jasno v tom, kde a s kým chcú zapustiť korene. A práve týmto ľuďom by som chcela niečo odkázať… Je to váš život, a preto by mal byť o vás. Žite tak, aby ste nikomu neubližovali, a rovnako nenechajte ublížiť ani sebe.

Vždy keď ti niekto povie, že toto nie je to správne pre teba, pomysli si na všetkých nešťastných ľudí, ktorí v nesprávny čas poslúchli nesprávne rady. Práve oni sú dnes tými, kto má potrebu poúčať cudzích ľudí o tom, ako majú žiť svoj život.

Snaž sa žiť tak, aby si pod akýmkoľvek tlakom nevkročila do životnej etapy, pre ktorú tvoje srdce nebolo stvorené.

Množstvo ľudí ťa bude poúčať a tvojou úlohou je tieto slová vymazať z tvojej mysle. Pretože ak raz budeš potrebovať v nešťastí niekoho blízkosť, vtedy ti povedia, že si za to môžeš sama…

Vezmi si k srdcu iba rady od niekoho, kto ti v minulosti okrem prázdnych slov poskytol aj skutočnú pomoc.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré vám do nového roka dodajú dávku inšpirácie, sily či energie a dokážu vám, že na plnenie vašich snov nemusíte čakať...

Je v poriadku byť „odlišná“. Je v poriadku, ak chceš od života niečo iné, ako všetci v tvojom veku. V poriadku nie je iba to, ak by si sa snažila splynúť s davom len preto, aby na teba druhí neukazovali prstom… 

Ak majú všetci patent na správny život a neváhajú ho odovzdávať druhým pomocou rád, prečo je potom na svete toľko nešťastných ľudí?

Neexistuje návod na šťastný život. Neexistuje žiadne: „Teraz by si mala mať deti, teraz by si mala postúpiť v kariére, teraz by si mala bývať vo vlastnom, teraz, teraz…“ Existuje len jedno pravidlo… Žiť svoj život tak, ako to cítiš ty, nie tak, ako to cítia druhí.

Nikdy sa nesnaž počúvať túžby druhých iba preto, že ich spoločnosť vníma ako tie správne.

Ak si vypočuješ ďalšiu radu o tom, čo by si mala či nemala, zamysli sa, či chceš žiť svoj život preto, aby si urobila šťastnými druhých alebo seba.

Na svete je veľa ľudí, ktorí vedia, ako by mali žiť iní… No sami sa strácajú vo vlastnom živote.

Choď tam, kam ťa ťahá tvoje srdce. Nie tam, kam ťa vedú iní.

Najviac sa do cudzích životov starajú tí, ktorí sa nedokážu postarať o seba.

… … … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre