Vždy je dobré, ak sa na konkrétnu situáciu pozeráme ako na celok, ktorý je tvorený viacerými obrazmi. Nikdy totiž nie je nič iba čierne alebo biele… Práve toto presvedčenie ma naučilo, že v niektorých životných chvíľach nepotrebujeme vidieť riešenia ani poznať budúcnosť. Potrebujeme sa práve pozrieť na celý problém trochu iným pohľadom a… Tie riešenia sa nám naskytnú samy. Tá budúcnosť sa zrazu vykryštalizuje…

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré poukazujú na druhú stranu mince. Veríme, že v nich nájdete inšpiráciu či ponaučenie alebo vás jednoducho „len“ pohladia na duši.

… … …

Neboj sa, budeš milovať opäť. No táto láska už bude iná. Nájdeš v nej bezpečie, nie nástrahy. Objavíš v nej domov, nie cudzie labyrinty, v ktorých budeš blúdiš. Bude to jeden svet, o ktorý sa budete spoločne deliť, nie dva svety, ktoré medzi sebou budú viesť boje. Budeš k tej láske utiekať vždy, keď ti iní ublížia, a nebudeš od nej utekať, ak práve v nej budeš zranená. Ver mi, stále vieš milovať… Ak takúto lásku objavíš – tú pravú lásku bez klamstiev, neodoláš jej. Tak si, prosím, nevrav, že si sa kvôli nemu stala bezcitnou. Stala si sa chladnou iba voči láske, v ktorej by si opäť stratila samu seba.

Daj si pozor na to, aby si pred každým dôležitým rozhodnutím v tvojom živote vždy milovala sama seba.

Nechaj ho ísť. Viac mu nedokazuj, že ty si tá pravá. Neber to ako prehru… Každý, kto sa hľadá v iných, na úplnom konci i tak nájde sám seba. A to je tvoje víťazstvo – víťazstvo, ktorému možno predchádzali slzy, no po čase pochopíš ich zmysel.

Jeho už nezmeníš. Ale môžeš zmeniť seba a tvoj pohľad na neho.

Ak si vedela, že to bude ťažké, ak si si stokrát povedala, že tento boj nevyhráš, no i tak si do toho šla, nič si nevyčítaj. Bola za tým tvoja láska – čistá, úprimná a natoľko silná, že prevážila aj tvoj pud sebazáchovy. Nie si hlúpa ani naivná. Si výnimočnejšia, ako si myslíš, pretože si milovala a šla si za hlasom svojho srdca. A obetovať seba pre lásku, to dnes dokáže len málokto.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré nám pripomenú, o čom sú Vianoce

Ak je to vzájomná láska, stane sa kľúčom voči všetkým vašim tajomstvám. Ak je to jednostranná láska, staneš sa závislou na odkrývaní ďalších jeho tajomstiev.

Ísť sa prejsť v daždi, bláznivo sa rozosmiať, vychutnať si osamote kávu na terase, len tak objať svojich priateľov, zavolať rodičom a povedať im, že ich máš rada… Aj toto je láska. Láska k sebe samej. Láska k životu. Tak sa, prosím, neupínaj na jednu jedinú lásku a nečakaj ju len od mužov.

Skutočná láska dá tvojmu životu ďalší zmysel. Tá nesprávna ti všetky predošlé vezme…

Áno, mám množstvo jaziev. Mám vo svojej duši miesta, ktoré len tak pred hocikým neodkryjem. Mám tajomstvá, o ktoré sa s hocikým nepodelím. No som na to hrdá. Každá jedna jazva, každá jedna spomienka je pre mňa dôkazom, že som žila a milovala naplno, a to, že som v tom v čase nestretla ľudí, ktorí by to robili rovnako, neznamená, že to dnes musím ľutovať.

Buď si istá, že nič netrvá večne. Jednoducho choď ďalej. Choď za tým, čo si chcela nájsť v ňom. Choď tam, kam si nemohla ísť, keď si bola s ním. Obráť tú kartu na druhú stranu a nájdi v tom smútku slobodu. 

Niektoré veci si nedokážeme vysvetliť. Občas sa nevieme stopnúť v pravý čas. Sú pády, ktoré nás musia zabolieť a momenty, ktoré si musíme jednoducho odžiť, aby sme pochopili, že tadiaľto naša cesta nevedie.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre