Každému z nás sa stane, že vo vzťahoch raz za čas tápa. Občas totiž nevieme, na čom sme, či sú city obojstranné, či ich pretína faloš alebo ľahostajnosť. A práve v týchto chvíľach je dôležité, aby sme mali oči otvorené. Aby sme si neklamali, nič pred sebou netajili a dokázali triezvym pohľadom odpozorovať, aká je realita. Niektoré vzťahy nás neraz prinútia klamať si. A to je to najhoršie, čo sami sebe môžeme urobiť.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré vám, dúfam, pomôžu ujasniť si, ktoré vzťahy za to stoja a z ktorých by sme mali čím skôr vycúvať. Jednoducho veríme, že v nich nájdete odpovede aj na také otázky, ktoré sa bojíte vysloviť nahlas.

… … …

Tí praví ľudia ťa nikdy nebudú nútiť, aby si sa zmenila. Pri tých pravých ľuďoch budeš svoje najhoršie vlastnosti odstraňovať ty sama aj bez toho, aby na ne niekto poukazoval. Pretože sú vzťahy, ktoré nás zmenia. A potom sú aj také, vďaka ktorým sa zmeníme, lebo budeme chcieť byť každý deň lepším človekom.

Nie je dôležité, koľkokrát si uvedomíš, že sa v niektorých veciach nezhodnete. Ale koľkokrát si povieš, že aj napriek tomu, že mnoho vecí vidíte odlišne, stále jeden druhého dopĺňate.

Nikdy nečakaj, kým niekto pochopí silu tvojej lásky. Láska totiž nevzniká preto, aby sme jej význam niekomu dokazovali.

Ak pred niekým môžeš byť sama sebou, rob všetko pre to, aby si si ho vo svojom živote udržala.

Každá láska ti niečo vezme. No je len na tebe, aby si rozpoznala, či ti to, čo ti vzala, bytostne chýba, alebo sa ti všetko vrátilo, len v inej podobe. Najťažšie zo všetkého je totiž včas vyzistiť, či v niektorých vzťahoch nestrácame sami seba. Či to všetko je o stratách, ktoré sú kompenzované, alebo ranách, ktoré si raz budeme musieť potichu zahojiť sami.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty pre tých, ktorých život práve skrížila búrka

Láska je to, ak sa dvaja pozrú do budúcnosti, ktorú si zatiaľ vedia predstaviť len veľmi hmlisto, no jedným sú si úplne istí… Že všetko, čo im nasledujúce roky prinesú, budú prežívať s tým druhým po svojom boku.

Možno to nie je dokonalá láska. Možno narazíte na niekoľko problémov…  Ale dôležité je, či máte snahu prekonať ich obaja, alebo sa pre ne trápiš iba ty.

Nikdy sa nespoliehaj na ľudí, ktorých si upozornila na ich chyby, a oni ich napriek tomu stále opakujú.

Každý nás môže zraniť. Skôr či neskôr môžu všetci ľudia urobiť niečo, čo nám ublíži. Ale dôležité je vedieť rozpoznať, kto svoje chyby oľutoval a kto tú ľútosť len predstiera.

Slová, ktoré sa premenili na činy. Smiech, ktorý spája dve srdcia. Pocity, ktoré vôbec nemusíš skrývať… To je láska, ktorú si všetci zaslúžime.

Len čo sa pustíme nádeje, že každú lásku môžeme zachrániť, zistíme, že niektoré vzťahy nám dajú najviac, ak ich ukončíme.

Nikdy nezabudni na ľudí, ktorí ťa dokázali rozosmiať, keď sa ti chcelo plakať.

Ver mi, nepotrebuješ nikoho, kto ťa prevedie búrkou. Jediné, čo potrebuješ, je partner, ktorý z tvojho života nezmizne, ak sa v ňom nejaká búrka objaví. Niekto, kto ťa nebude viesť, ale vždy keď sa rozhliadneš, bude tam… Vedľa teba, za tebou či kúsok pred tebou a z jeho očí okamžite vyzistíš, že presne vie, čo sa v tebe teraz odohráva. Jednoducho bude tam a bude rozumieť všetkému. A to je láska, na ktorej záleží. Láska, ktorú by sme si mali chrániť za každých okolností.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre