K tejto téme týždňa ste nás doviedli práve vy. Respektíve ten najväčší impulz inšpirácie nám poskytla naša čitateľka, ktorej želaním bolo, aby sme sa na našom webe častejšie venovali aj iným vzťahom ako tým partnerským. A tak naša téma týždňa nesie názov #rodina a nasledujúce dni sa budeme venovať vzťahom medzi rodičmi a deťmi, vplyvu detstva na našu dospelosť či konkrétnym problémom, s ktorými si celé roky nevieme dať rady. Ďakujeme, že aj nás aj po rokoch stále dokážete inšpirovať! ♥

… … … …

Najťažšie zo všetkého pre mňa bolo pochopiť, že nie každý vyjadruje lásku spôsobom, aký ja očakávam. Najťažšie bolo nájsť v sebe odhodlanie zmieriť sa s tým, že niektoré vzťahy už iné nebudú. Najťažšia životná skúška spočívala v tom, že som musela prijať, že nemám moc nikoho zmeniť.

Verte či nie, do tých najkomplikovanejších vzťahov, ktoré nás naučia najviac, sa narodíme.

Nie je ľahké byť dokonalou matkou, dcérou, manželkou či partnerkou. Preto voľ o niečo ľahšiu cestu – zmier sa s tým, že v očiach všetkých nikdy dokonalá nebudeš, a ži tak, aby ti tvoja snaha o dokonalosť neukrajovala z vlastného šťastia.

Šťastný je taký človek, ktorý si vždy môže vyliečiť všetky rany na mieste, kde sa narodil.

Najdôležitejšie zo všetkého je pochopiť, že každý človek nás dokáže zraniť či sklamať. A na našich pleciach tak zostáva tá najťažšia úloha – prísť na to, ktoré sklamania nás bolia natoľko, že ďalej už v tomto vzťahu nedokážeme pokračovať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Priateľke, ktorá potrebuje len pár slov...

Je v poriadku, ak sa cítiš iná. Je v poriadku, ak máš pocit, že ti tí najbližší nerozumejú. Rešpektuj ich. A zároveň rešpektuj seba. To je jediná cesta, na ktorej nikdy neprídeš do cieľa, kde si budeš niečo vyčítať.

Ak máš pocit, že ti nerozumejú tí, ktorí ťa vychovali, o to viac musíš popracovať na tom, aby si porozumela sama sebe.

Najväčšiu bolesť si spôsobujeme my sami – očakávaním, že nás ostatní budú milovať tak, ako by sme to chceli.

Najväčšiemu vnútornému hnevu čelíme vtedy, keď si v dospelosti uvedomíme, ako veľmi sa podobáme na svojich rodičov vo veciach, za ktoré sme ich v detstve nenávideli.

Ak by sme všetci mohli vidieť svet očami toho druhého, bolo by v nás omnoho menej hnevu a sklamaní.

Sú vzťahy, ktoré dokážeme ukončiť. A potom sú tu také, s ktorými sa musíme naučiť žiť.

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre