Šťastie je veľmi relatívny pojem a každý z nás si pod ním predstaví niečo iné. Poznám ľudí, ktorí na to, že boli šťastní, prišli až v momente, keď všetko, čo ich šťastnými robilo, stratili. Poznám ľudí, ktorí šťastie doposiaľ nikdy nenašli, pretože radšej hľadajú problémy. A poznám aj takých, ktorí sa na problémy nezameriavajú, lebo majú plné ruky práce vytváraním šťastia z maličkostí. Šťastie je totiž veľmi zvláštne a riadi sa iba jedným pravidlom… Ten, kto chce nájsť, ho nájde vždy…

Dnes sme pre vás pripravili výber citátov, ktoré spája jedno krásne zistenie – šťastie si tvoríme my sami. Nie veci, ktoré počas života nadobudneme, ani ľudia, ktorých stretneme. Pretože ak sme my sami pri hľadaní šťastia bezradní, nik nám ho neprinesie na zlatom podnose.

… … … … 

Ži tak, aby si nasledovala svoje sny. Aby si nikdy nezaspávala s pocitom, že si pre niekoho iného zradila samu seba. Buduj si v sebe bezpečný prístav, aby si sa vždy, keď ťa niekto sklame, mala kam vrátiť. Pretože bolesť a sklamanie k životu patria… Ale vyrovnajú sa s tým iba ľudia, ktorí pre tých nesprávnych ľudí nikdy nestratili seba.

Tou najťažšou úlohou v našich životoch je naučiť sa akceptovať, akí sme. A to je zároveň aj jediná cesta vedúca ku šťastiu.

Ak sa zamiluješ do seba, ak sa zamiluješ do života a do príležitostí, ktoré ti ponúka, nikdy sa v láske nesklameš. Žena, ktorá miluje sama seba, totiž do svojho srdca nikdy nepustí niekoho, kto by ju o všetko obral…

Tí, ktorí hľadajú šťastie iba v láske k druhému človeku, ho nikdy v skutočnosti úplne nenájdu.

Miluj zo srdca, nenos v sebe hnev, nachádzaj odvahu prekonávať svoj strach. Buď len s tými, ktorí si ťa vážia, a váž si tých, ktorí pre teba niečo nezištne urobili. Neboj sa lásky, ak si sa v nej raz sklamala, odpúšťaj rýchlo, no pamätaj navždy… Pretože len vtedy, keď nebudeš popierať, kým si, budeš dokonale šťastná.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré po rozchode dodávajú silu ísť ďalej

Šťastnými sa staneme vtedy, keď sa zmierime s tým, že nič netrvá večne. Každú radostnú chvíľu si budeme naplno užívať a každú bolesť pustíme zo svojej duše, pretože pochopíme, že nie všetci ľudia s nami majú zostať naveky.

Mnoho ľudí si myslí, že ak nájdu pravú lásku, nájdu aj šťastie. A sú to presne tí istí ľudia, ktorí neskôr hovoria: „Stretli sme sa v nesprávnom čase.“

Šťastná budeš vtedy, ak v sebe nájdeš odvahu opustiť ľudí, ktorí ti to šťastie donekonečna len sľubujú.

Šťastie nie je o peniazoch, o postupe v kariére, o úspechu ani o tom, čo všetko vlastníme. Každý z nás totiž raz zažije chvíle, kedy pochopí, ako veľmi sú tieto veci bezcenné. Každý z nás skôr či neskôr začne túžiť iba po tom, aby mal pri sebe niekoho, kto s ním prežije dobré aj zlé časy.

Nikdy si neklam. Nikdy nedávaj ďalšiu šancu, ak tá predtým nebola využitá. Nikdy si nehovor, že ty na to nemáš. A nikdy nedovoľ, aby sa tvoje srdce stratilo na ceste k niekomu, kto nie je ochotný ho s láskou prijať.

Šťastnou je taká žena, ktorá nečaká na lásku od iných, ale zamiluje sa sama do seba.

… … … … … 

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre