Všetci si počas Vianoc želáme pekné sviatky, veľa darčekov, čas strávený v kruhu rodiny alebo množstvo oddychu. A hoci nevravím, že niektoré z týchto „vecí“ nie sú dôležité, predsa len si myslím, že existuje niečo dôležitejšie. Niečo, čo nás zachráni pred nejednou citovou pohromou… Pokoj na duši. Pokoj v mysli, pokoj v srdci… Práve to vám – našim skvelým čitateľom želáme a v rovnakom duchu sa budú niesť aj nasledujúce citáty.

… … … …

Ver mi, že ak raz objavíš pokoj vo svojej duši, zamiluješ sa doň už navždy. A to bude okamih, kedy si s tebou šťastie podá ruku a odídu všetci tí, ktorí v tebe zanechávali nepekné pocity. Ty ich necháš odísť… Bez slova. A vôbec ťa to nebude bolieť, pretože pochopíš, že nik na svete nie je tak dôležitý ako ty sama.

Najdôležitejší v našich životoch sú práve tí ľudia, ktorým môžeme bez premýšľania povedať všetko…

Vraví sa, že samotná láska je to najcennejšie, čo nám môže byť dané. Avšak v skutočnosti je tým najcennejším iba taká láska, ktorá nás k ničomu nenúti.

Snaž sa čím skôr stratiť tých, s ktorými strácaš samu seba.

Až keď sa nám splnia všetky sny, až keď zažijeme chvíle, kedy budeme na všetko sami, až keď zistíme, že sme si zvolili príliš rýchle tempo… Práve vtedy pochopíme, že život je len o jednom – či máme pri sebe osobu, s ktorou môžeme všetko, čo nás trápi aj teší, zdieľať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré dodávajú silu žiť svoj život podľa seba

Za niektorými ľuďmi nestačí len zavrieť dvere. Musíme po nich upratať všetok neporiadok v srdci, ktorý v ňom zostal.

Nie, bolesť neodíde vtedy, ak zabudneme na všetko, čo sa stalo. Bolesť odíde, ak necháme ísť práve tie osoby, ktoré v nás bolesť zanechali.

Človek, ktorý nevie rozlíšiť samotu od osamelosti, sa bude chcieť schovať i do takého náručia, kam nepatrí.

Prajem ti, aby si nepočítala sklamania, ale ponaučenia. Aby si vedela rozpoznať, kto ťa len potrebuje a kto ťa skutočne miluje. Aby si sa nebála zmien, ktoré navonok vyzerajú strašidelne. A aby si vždy našla odvahu byť k sebe úprimná…

Nezáleží na tom, kde si, čo vidíš a čo všetko máš so sebou. Jediné, na čom skutočne záleží, je to, ako sa práve cítiš…

Každému z nás želám, aby našiel odhodlanie odísť zo vzťahov, ktoré mu lámu srdce na kusy.

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre