Tento týždeň je na našom webe celý „o nás.“ O tebe, o mne, o nás všetkých a o tom, čo práve cítime, no nevieme o tom hovoriť.
O našich strachoch, životných pádoch, zisteniach, ktoré nás zaboleli, no poučili. O tom, čo sa v nás skrýva, čoho sa možno i bojíme, čo schovávame pred ostatnými, pretože sa bojíme ich reakcie. O tom, čo je v živote nepodstatné a čo je naopak najdôležitejšie…

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré v sebe ukrývajú jedno posolstvo… Nič nie je dôležitejšie ako to, aby sme sa odhodlali uchopiť moc nad svojím životom.

… … … …

Dlho mi trvalo, kým som si uvedomila, že vo všetkých vzťahoch je dôležité iba jedno… Aby ten človek vnímal mňa. Aby akceptoval, že ráno so mnou nie je reč, že smútok občas zaháňam sladkosťami, že niekedy jednoducho potrebujem plakať, hoci sa nič zlé nestalo. Aby ma nechcel meniť, pretože si je vedomý, že by sa tým stratilo všetko, čo ma dopĺňa. Jednoducho povedané – najdôležitejšie zo všetkého je, aby som si bola istá, že si vybral práve mňa a nevníma ma len ako ženu, ktorá ho odbremení od pocitu samoty.

Vždy, keď sa budeš pýtať, či ti tento vzťah stačí, spomeň si na to, že aj ty si zaslúžiš osobu, vďaka ktorej sa budeš cítiť milovaná a v ktorej živote nastane obrovské prázdno, ak by si odtiaľ odišla.

Pochopila som, že najdôležitejší sú práve tí, pri ktorých cítim pokoj aj vo chvíľach, kedy svet okolo mňa vôbec nie je pokojný.

Ak niektorých ľudí necháš ísť, začnú sa diať zázraky… Niekto totiž potrebuje o lásku prísť, aby si uvedomil jej hodnotu.

Najlepší krok v mojom živote bol ten, kedy som niektorým ľuďom dopriala život bezo mňa. Prestala som byť tou, ktorá sa ozýva ako prvá. Nepriskočila som vždy, kedy si zázrakom našli čas. Zrazu som mala vlastný svet a oni už neboli jeho centrom. Nebola som nedostupná, len som si dala seba za prioritu. A zatiaľ čo ja som sa naučila, že nepotrebujem ani jeden z týchto toxických vzťahov, oni pochopili, že na to, aby boli čisté city stále živé, ich musia aj oplácať.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Dávam šancu sebe, tebe už nie

Nauč sa hovoriť nie. Dbaj o to, aby si za niektorými vzťahmi dôkladne zavrela dvere. A pracuj na tom, aby ťa strach z osamelosti nikdy nepripútal k tým, ktorí k tebe nepatria.

Najhoršie, čo som mohla sama sebe urobiť, bolo, že som dovolila, aby som sa stratila v láske k mužovi, ktorému predstava, že by raz stratil mňa, vôbec nespôsobovala strach.

Priala by som si, aby som vedela skôr, že na to, aby bol vzťah nezničiteľný, musí ma milovať rovnako silnou láskou ako ja jeho.

Bola som iná… Trápilo ma, ak som niekomu nedokázala pomôcť. Usmievala som sa aj vtedy, keď sa mi chcelo plakať. Všetkých som počúvala, hoci som niekedy aj ja bola tou, ktorá sa potrebovala vyrozprávať. Chcela som, aby sa všetci, na ktorých mi záleží, mohli na mňa kedykoľvek spoľahnúť. No potom som pochopila, že nič z toho nemôže byť na úkor mňa. Že v prvom rade musím dbať o svoje o šťastie. A až potom môžem premýšľať nad tým, ako šťastnými urobiť druhých.

Neboj sa stratiť ľudí, ktorí si ťa nevážia. Koniec koncov oni budú tými, ktorí stratili omnoho viac.

Nikdy sa nesnaž zapadnúť do sveta niekoho, koho svet nezapadá do tvojej duše.

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre