Príchod nového roka máme spätý so značným množstvom odvahy niečo meniť. Dávame si novoročné predsavzatia, sami sebe sľubujeme, že veľa vecí konečne zmeníme… Ja som v týchto záväzkoch rokmi o niečo miernejšia. Vekom som sa naučila, že nový kalendár nie je zárukou nových začiatkov a že jedna polnoc, ktorú prečkáme s partiou kamarátov, ešte nemusí nutne znamenať, že odštartujeme život, po akom sme vždy túžili…

Odhodlanie a chuť niečo meniť či stať sa iným človekom totiž odchádza priamo úmerne s poslednou vyhasnutou prskavkou. Niekoho sa predsavzatia držia aspoň počas januára, iný podľahne zabehnutému stereotypu ihneď po sviatkoch. A tak by som vám chcela niečo povedať… Nemáte dôvod čakať. Na nič. Na začiatok nového roka, nového mesiaca a dokonca ani do ďalšieho týždňa. Pretože našim snom a srdcu je úplne jedno, aký je deň. Či je leto, alebo zima… Naše srdce túži dostávať to, čo si želá, okamžite, a akékoľvek čakanie predstavuje iba stratu času.

Nikdy nebude ten „správny“ čas na to, aby sme niečo staré uzavreli a niečo nové začali. Ak to chceme, musíme konať hneď. Premyslime si, čo nás to bude stáť, akú dlhú cestu budeme musieť prejsť a koľko úsilia do našich snov vložíme, kým sa dostaví blažený pocit, že sme niečo dosiahli. Nemusíme čakať, stačí konať… A veľmi mi záleží na tom, aby ste si to zapamätali.

Posledný víkend v tomto roku vám prinášame citáty od známych i menej známych osobností, ktorých slová demonštrujú to, čo som sa vám snažila vysvetliť. Vykročme do nového roka s pocitom, že môžeme dosiahnuť všetko a verte mi… Život bude síce niekedy ťažší, ale bude to stáť za to!

Zostaň oddaný svojim rozhodnutiam a snom. No čo sa týka ich realizácie, tak túto cestu si nesmieš plánovať vpred. Vykroč, pozoruj len najbližšie okolie a neprestávaj kráčať, aj keď to niekedy nebude ľahké. Všetko, po čom túžiš, dosiahneš za takých okolností, aké by ti nikdy ani len nenapadli. Tak plánuj sny, nie cestu za nimi. (Tony Robbins)

Pred nami je také množstvo vecí, ľudí a zážitkov, ktoré naplnia náš život, že nevidím dôvod smútiť za tým, čo zostáva v našej minulosti. (C.S. Lewis)

Všetko sa zmenilo, keď som si uvedomila, že sa viac bojím života, ktorý sa mi nepáči a unavuje ma, ako výziev, s ktorými sú späté moje sny. (M. K. Burges)

Občas stačí tak „málo“. Povedať si, po čom naozaj túžim, a zvážiť, či to, čo druhým dávam, sa mi aj vracia. Niekedy stačí len odhodiť strach a dovoliť si stať sa človekom, ktorý vie, čo si zaslúži. (Autor neznámy)

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Moje prepáč, ktoré sa k tebe už nikdy nedostane

Naša sila nespočíva v tom, že dokážeme vydržať. Pretože ľudia neradi odchádzajú, a tak vydržia aj nemožné. No obrovská sila našich osobností tkvie v schopnosti začať. Jednoducho urobiť niečo nové, urobiť niečo inak. Všetci ju v sebe máme. No len málokto túto silu vo svoj prospech. (F. Scott Fitzgerald)

Šťastný život nenájdeš. Šťastný život si musíš vytvoriť. (Camilla Eyring Kimball)

Zlepšovať sa znamená nebáť sa zmeny. A stať sa perfektným znamená podstupovať zmeny častejšie ako kedykoľvek predtým. (Winston Churchill)

Dovoľ, aby ťa láska k životu a k tvojim snom zaneprázdnila natoľko, že v duši viac nebudeš miesta pre hnev, ľútosť či strach. (Autor neznámy)

Nájdi v sebe silu na to, aby si svoj život očistila od ľudí, ktorí ťa unavujú, od situácií, ktoré ťa strašia, od pohľadov, pri ktorých ťa mrazí, od nesplnených očakávaní, ktoré ťa bolia. Nájdi v sebe silu na to, aby si si večer do postele líhala s pocitom, že si presne tam, kde máš byť, a nemáš najmenší dôvod snívať o lepšom živote. (Autor neznámy)

Zapíš si do srdca, že každý deň v budúcom roku bude tým najúžasnejším dňom v tvojom živote. (Ralph Waldo Emerson)

Optimista zostane hore až do polnoci, aby uvidel príchod nového roka. Pesimista nepôjde spať, aby sa presvedčil, že ten starý rok naozaj odchádza. (William E. Vaugham)

Nik nie je natoľko starý, aby sa nemohol pretvoriť na človeka, ktorého doteraz len z diaľky obdivoval. (Steve Harvey)

Viac ako čokoľvek iné si želám, aby v budúcom roku so svojimi snami nikto nečakal, kým sa „starý“ rok uzavrie. Aby sme nič neodkladali a nevyčkávali na „lepšie“ časy. Aby sme sa nebáli odchádzať a ocitali sa na nových miestach. Aby sa nik nedomnieval, že je na svoje sny až príliš starý… (Autor neznámy)

Všetko sa zdá nemožné. Až do chvíle, kedy to necítiš vo svojom srdci, nevidíš svojimi očami, nedržíš vo vlastných rukách… (Nelson Mandela)

Začiatok je tá najdôležitejšia a najťažšia časť každého sna. (Platón)

Čo ak tie najkrajšie dni nášho života na nás ešte len čakajú? (Anna Franková)

Všetkým našim čitateľom a čitateľkám zo srdca želáme ten najkrajší rok 2020!

Facebook komentáre