Poznáte ten pocit, kedy už prestávate rozumieť i sami sebe? Ja som sa do tohto stavu dostávala, keď toho na mňa bolo až príliš. Jednoducho v žiadnej oblasti svojho života som sa vtedy necítila sebaisto, a tak to vyústilo do momentov, kedy ma rozčúlila každá prkotina, rozplakala každá hlúposť, nad všetkým som strácala nervy a čelila som pocitom, ktorých príčiny som sa nevedela dopátrať. Nie je na tom nič zvláštne… Pretože ak chceme skutočne porozumieť tomu, čo práve cítime a prečo to cítime, potrebujeme pokoj.

Nie otázky, výčitky alebo pochybnosti. Potrebujeme sa racionálne dopracovať k tomu, prečo nás momentálne sužujú smútok, strach, beznádej alebo dokonca i pocit viny. A to sa v čase, keď je toho na náš až priveľa, proste nedá.

Dnes som si pre vás pripravila citáty, ktoré príčinu niektorých pocitov objasňujú. Veľmi dúfam, že vám pomôžu pochopiť to, čo sa vo vás odohráva, no hlavne – uistia vás, že je to tak v poriadku.

Nemyslím si, že z lásky sa v okamihu môže stať nenávisť. Ak máš pocit, že si ho začala nenávidieť, nie je to tak… Si len unavená. Bezmocná a vyčerpaná. Necítiš nenávisť, ale zradu, krivdu a bolesť tak veľkú, ako si ju doteraz nepoznala, a preto sa mylne domnievaš, že sa láska vytratila. Avšak ty miluješ stále, no tvoje srdce začína zisťovať, že toto nie je cesta, ktorá bola preň stvorená.

Dám ti jednu radu… Ak zaspávaš s otázkou, či si dosť dobrá, či nemáš urobiť viac, či to, čo ti v poslednej hádke vykričal, náhodou nebude pravda… Tak to určite nie je ten pravý.

Naučila som sa, že sa občas musím jednoducho stiahnuť a uzavrieť. Moje srdce mi totiž viackrát dokázalo, že je pre tento svet príliš dobré a v čase, keď je zraniteľné, to mnohí ľudia dokážu využiť…

Medzi najťažšie rozhodnutia v našich životoch radím to, ak si musíme zvoliť, či niekoho pustíme preč alebo sa budeme snažiť ešte viac…

Sem-tam sa ma niekto spýta, ako je možné, že pôsobím tak bezstarostne… A ja skutočne neviem, čo im na to odpovedať. Nie som bezstarostná… Viete, to, že stále nehovorím o svojich problémoch, neznamená, že žiadne starosti nemám. Len som sa naučila venovať pozornosť tomu, čo mi prináša šťastie, nie trápenie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty pre tých, ktorých život práve skrížila búrka

Raz svojej dcére poviem, aby sa predtým, ako sa po prvýkrát zamiluje, s niečím zmierila… Chcem totiž, aby sa pripravila aj na to, že niekedy nie je možné zlúčiť naše šťastie s prítomnosťou osoby, ktorú nadovšetko milujeme.

Nie je to o tom, žeby nemal čas. Ani o tom, že vyjadruje lásku inak, či sa potrebuje nájsť. Maj na pamäti, že žiaden muž nie je tak zaneprázdnený, uponáhľaný ani „iný“, aby sa nedokázal zastaviť a dať žene, ktorú miluje, dôkaz o jeho láske.

Mojím prianím je, aby každého z nás prestali bolieť slová a skutky, za ktoré sme nikdy nepočuli ospravedlnenie.

Vieš, to, že on odišiel, nemusí hneď znamenať, že niekto tam hore nepočúva, čo si želáš. Vždy si si totiž priala muža, s ktorým to bude dokonalé. A v momente, keď ho strácaš, sa tento sen práve pomaly začína napĺňať…

Všetko je tak jednoduché… Zostaň s niekým, kto je tu pre teba o druhej ráno, ak nedokážeš zaspať a zastaviť slzy, no zároveň je s tebou aj o tretej poobede, keď si naplno uvedomuješ, aký je život krásny a on ho dokáže urobiť ešte krajším.

Ak sa raz dostaneš do situácie, kedy si niekto, koho miluješ, bude vyberať medzi tebou a inou, nechaj ho ísť. Nedovoľ mu nikoho si zvoliť a rovno všetko zariaď tak, aby mu z dvoch žien na výber zostala už len tá druhá. Pretože ty nemáš byť nikoho voľbou. Každá z nás si zaslúži muža, ktorý prestane vidieť všetky ostatné, akonáhle sa zjavíme v jeho blízkosti…

Žena, ktorá predstiera, že necíti nič, v skutočnosti cíti najviac… No dojem, ktorý v tebe zanechá, nie je klamom, ale obranným mechanizmom.

Facebook komentáre