Každý z nás pozná niekoho, pre koho už porušil svoje zásady. Každý z nás spoznal človeka, ktorý ho vtiahol do hry bez akýchkoľvek pravidiel. Každý z nás sa minimálne raz ocitol vo vzťahu, ktorý by sme mohli nazvať komplikovaným, pričom vôbec nemusí ísť o vzťah medzi dvoma milencami. Komplikované totiž dokážu byť všetky vzťahy – vzťahy medzi súrodencami, deťmi a rodičmi, priateľmi či bližšou alebo vzdialenejšou rodinou.

Nech sa komplikovaný vzťah vytvorí medzi kýmkoľvek, možno spozorovať jeden a ten istý jav – vždy sme donútení robiť kroky, vďaka ktorým ideme sami proti sebe. Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré sa komplikovaným vzťahom venujú z rôznych perspektív. Veríme, že tu nájdete slová, ktoré nielen potrebujete „počuť“, ale ktoré vám aj otvoria oči.

… … … … …

Vieš, čo je najväčšou nástrahou lásky? Že nás dokáže obrať o rozum. A práve na tento moment tak radi striehnu tí, ktorým je naša láska len sympatická, no nemajú v pláne vrátiť nám ju späť.

Komplikovaný vzťah je taký, kedy sa musíš samej seba spýtať, či všetko to pekné, čo si zažila a cítila, bolo aspoň trochu skutočné.

O čo by bol život ľahší, ak by sme sa snažili zveľaďovať len také vzťahy, v ktorých nám v minulosti bolo dokázané, že za niečo stoja. V skutočnosti sa však snažíme zachraňovať iba také, v ktorých sme žiadne dôkazy skutočných citov nikdy nenašli.

Ak by každý z nás včas pochopil, že vo vzťahu musia milovať obaja, žiadne komplikované vzťahy by neboli.

Najčastejšia otázka po takomto vzťahu je: Budem ešte niekedy vedieť milovať? Odpoveď si však musíš prežiť sama. Skutočnú odpoveď nájdeš až v momente, keď tú lásku pocítiš znovu, k niekomu inému, k niekomu, s kým to neškrípe. A vtedy pochopíš, aké ľahké je zamilovať sa znovu a že ak raz dáš pravú lásku tomu nesprávnemu človeku, neznamená to, že sa voči skutočným citom stane tvoje srdce imúnnym.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Životné múdra z vašich článkov, ku ktorým vás doviedlo zlomené srdce

Práve vo chvíľach, kedy necítiš lásku od niekoho, koho miluješ, by si sa mala stať tou, ktorá sa miluje „aj za iných“. A práve táto láska ťa odpúta od tých, ktorí ťa nemilujú. Práve sebaláska je totiž bariérou medzi tebou a tými, ktorí ti dokážu ublížiť.

Možno by len stačilo, ak si sa viac sústredila na činy. Pretože slová sa hovoria ľahko. Ale opakované a pravidelné skutky, tie si žiadajú čas. A ten ti dá naozaj len niekto, kto k tebe niečo cíti.

Milovať skutočnou láskou niekoho, kto má falošné srdce, sa nikdy neskončí dobre. 

Najviac ma zarazil fakt, že dokážem milovať, aj keď ma ten druhý zraní. Čo je však najhoršie, nezostalo to len pri tej láske. Čím viac som cítila, že mojou láskou pohŕda, tým viac som sa snažila ho zmeniť a dokázať mu, že sa mýli. Akoby mi nestačilo popáliť sa raz. Musela som to absolvovať dvakrát, trikrát, štyrikrát… Kým som pochopila, že nikdy sama neutiahnem to, na čom by sa mali podieľať dvaja.

Poznám ľudí, ktorí sú vo vzťahu, no s úplne slobodným človekom. A poznám aj takých, ktorí síce oficiálne žiaden vzťah nemajú, no napriek tomu je ich srdce zadané.

Ten zvláštny pocit, keď sa pozrieš na tú osobu a musíš priznať, že práve ona ti do života priniesla tie najkrajšie, no zároveň i najhoršie spomienky.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre