Všetci riešime vzťahy – či už chceme, alebo nie. No len málokto si uvedomuje, že jeden jediný vzťah zo všetkých je ten najdôležitejší – vzťah, ktorý máme k sebe. Spôsob, akým sa na seba pozeráme, ako si veríme, ako vieme vydržať sami so sebou. Pretože nech to už znie akokoľvek zvláštne, vzťah k sebe je zároveň aj vzťahom, v ktorom najviac zlyhávame. Keďže sme len včera mali v kalendári sviatok všetkých zaľúbených, zahájili sme tento týždeň u nás tému s názvom #single.

Je dôležité, aby sme preukazovali lásku iným. Ale rovnako dôležité je, aby sme ju dokázali preukázať sami sebe. A presne o tom budú nasledujúce citáty.

… … …

Vždy dbaj o to, aby si milovala seba. Všímaj si úspechy, pamätaj na obdobia, kedy ti nik nepomohol. Buď na seba hrdá za všetko, čo si kedy dokázala. Pretože len vtedy, keď pochopíš svoju hodnotu, nepustíš do svojho života tých nesprávnych ľudí.

Na konci dňa nám bude ľúto okamihov, kedy sme sa hnali za spoločnosťou iných, namiesto toho, aby sme si našli čas a spýtali sa sami seba, čo práve potrebujeme a ako sa cítime.

Čím skôr pochopíš, že osamelosť a samota nie je to isté, tým zriedkavejšie sa ocitneš v spoločnosti ľudí, ku ktorým nepatríš.

Láska, ktorú venuješ sebe, ťa neprinúti premýšľať nad tým, či si urobila správne.

Vieš, človek, ktorý sa bojí samoty, je schopný zmieriť sa so všetkým. Ospravedlní klamstvo, prepáči zradu, zahryzne si do jazyka aj v čase, kedy by sa mal obhájiť. Človek, ktorý sa bojí samoty, nevie rozlíšiť lásku od vzťahu, v ktorom iba tíši svoj strach. Človek, ktorý sa bojí samoty, veľmi ľahko ponúkne svoje srdce niekomu, kto si ho nezaslúži.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kráčaj ďalej

Užívaj si život. Nechaj všetko plynúť. Zamiluj sa do momentov, kedy máš priestor na to, aby si počúvala vlastné myšlienky. A potom už len pozoruj, aké zázraky sa okolo teba začnú diať.

Každý z nás by mal prežiť chvíľu osamote. Každý z nás by si mal dopriať čas, aby spoznal sám seba. Pretože len vtedy si bude istý tým, kým je a čo od života očakáva. Občas sú totiž hlasy druhých omnoho hlasnejšie ako ten náš, ktorým sa k nám prihovára naša duša.

Srdce, ktoré horí láskou k sebe samému, nikdy nezhorí vo vzťahu, kde by nebolo milované.

Vždy si nechaj poradiť od človeka, ktorý netrvá na tom, aby sa cítil milovaný, a ktorý pochopil, že láska od iných je bonus, nie nevyhnutnosť.

Len čo sa zamiluješ do chvíľ, ktoré stráviš iba sama so sebou, budeš starostlivo zvažovať, komu venuješ svoj čas.

Investícia do vzťahu k sebe sa najviac preukáže vo vzťahoch s inými.

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre