Ak sa máme niečo v našom živote pomaličky učiť, tak by to malo byť práve toto… Aby sme nezabúdali na to, že nech stretneme kohokoľvek a zaľúbime sa akokoľvek, vždy by sme mali byť prioritou číslo jeden v našom živote my. Milujme ako nikdy predtým, učme sa robiť kompromisy, dokazujme svoju lásku, ale nikdy nie na úkor nás samých. Nikdy nemilujme tak, aby nás to zraňovalo. Nebojme sa povedať „nie“ len preto, že sa bojíme, že ten druhý odíde. Nezískavajme si cudzie srdce spôsobom, pri ktorom zlomíme to vlastné…

Práve to sa snaží svetu povedať R. M. Drake. Muž, ktorý to so slovami vie viac ako ktokoľvek iný. Stačí len pár viet a zrazu vidíme, cítime a počujeme niečo, čo sme predtým prehliadali.

Trvá roky, kým prídeme na to, koho musíme zo svojho života pustiť, a pri kom sa – naopak – oplatí byť trpezlivým. Rovnako trvá roky, kým zistíme, akú veľkú máme hodnotu a aké skúsenosti si zasa nezaslúžime. 

Rozdielni ľudia spôsobia, že v tebe odhalia rozdielne vlastnosti. A je len na tebe, aby si si vo svojom živote udržal iba takých, ktorý ti pomôžu prejaviť sa v pozitívnom svetle.

Je to smutné, ale raz práve ty budeš musieť byť tou, ktorá začne ignorovať. Necháš dozvoniť telefón bez toho, aby si sa ozvala, budeš sa vyhýbať miestam, kam chodil on, zabudneš na všetkých ľudí, ktorí by ťa s ním ešte stále mohli spájať. Niekedy je potrebné stať sa chladným, aby sme sa pohli vpred. Niekedy je jedinou možnosťou začať sa správať tak, ako sa ostatní doteraz správali k nám. A to je pre niekoho, kto skutočne miluje, to najťažšie.

Možno občas milujeme až príliš. A možno to občas dávame najavo veľmi málo.

Na to, aby si sa vyliečila, nikoho nepotrebuješ. Tým najúčinnejším protijedom na všetko zlo, ktoré sa ti v živote nazbieralo, si ty sama. Všetko, čo potrebuješ na to, aby si sa posunula vpred, nájdeš v sebe.

Základom šťastného života je pochopenie, že vždy musíš všetko nechať ísť svojou cestou. A to aj v prípade, ak riskuješ, že tá cesta bude odlišná od tej tvojej…

Musíš prijať fakt, že nie všetko bude fungovať podľa tvojich predstáv. Že niektorí ľudia jednoducho odídu z tvojho života. A že sa niektoré jazvy budú hojiť už naveky.

Nastal čas, aby si prestala premýšľať nad tými, ktorí ťa zranili, a uvedomila si, koľko ľudí, ktorí ti pomohli prejsť peklom, si zaslúži tvoju pozornosť. Presne tým peklom, čo spôsobili tí, ktorým venuješ všetky svoje myšlienky.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Nezávislá žena

Nemá zmysel prosiť iných, aby s tebou zostali. V takých chvíľach by sme sa mali ubezpečiť, či za sebou dôkladne zavreli dvere… Vieš, nikdy sa nebudeš obviňovať za to, že si mala svoju hrdosť a dokázala si sa konečne posunúť vpred.

Občas sa ma pýtajú, na koho vlastne čakám. A ja len hovorím, že čakám na niekoho, s kým to bude skutočné. Na niekoho, kto sa nebude zahrávať s mojím srdcom. Už totiž nemám energiu na ľudí, ktorí chceli len brať a do môjho života nepriniesli vôbec nič. Prepáčte, ale čakám na niekoho, kto sa ku mne bude správať ako k človeku. Nie na zviera v ľudskej koži, ktoré si zo mňa urobí bezplatný automat na všetko, čo potrebuje… 

Možno máme o láske mylnú predstavu. Možno jej mágia nespočíva v romantike ani v nespútanej túžbe. Možno láska vyzerá ako človek, ktorý ti dokonale rozumie. Niekto, kto je stále pri tebe, nech sa deje čokoľvek.

Mojím prianím je, aby sme sa najprv všetci naučili milovať samých seba a aby sme sa prestali ospravedlňovať za to, akí v skutočnosti sme.

Niektoré pocity nikdy nezmiznú. Zostanú hlboko v tebe, aj keď on odíde. Niektoré sa zmenia na jazvy, niektoré zasa na prízraky, ktoré budú žiť iba v tvojej duši. A niektoré sa stanú tvojou súčasťou. Časom sa však naučíš skrývať svoju bolesť. Začneš sa znovu usmievať a žiť. Ale nikdy nezabudneš. A nikdy nezískaš späť to, čo si slepo odovzdala iným. 

Tým, že miluješ, nikomu nedávaš dôvod na to, aby ťa zranil. Chráň vždy seba. Miluj vždy seba. Nezáleží na tom, čo všetko tým stratíš. Raz by si to stratila aj tak, omnoho horším spôsobom. Zaslúžiš si všetko, po čom túžiš. A ja dúfam, že na to prídeš skôr, ako začneš podnikať dôležité kroky vo svojom živote.

Možno sa snažíš o nesprávne veci. Možno naháňaš nesprávne ciele, nesprávnych ľudí. Nikdy si nad tým takto nepremýšľala? Po celý ten čas sa len učíš, ako sa čím skôr vyliečiť. No možno len zbieraš kúsky zo svojej minulosti, ktoré si jej mala už dávno prenechať a odkráčať bez nich. Nechci sa zmeniť… Ale tiež nechci spasiť časti svojej duše, ktoré budú bolieť už naveky.

Viac citátov aj informácií zo života R. M. Draka nájdete na jeho instagramovom profile @rmdrk. Oplatí sa doň nazrieť vždy, keď si nebudete istí, či vo svojom živote podnikáte správne rozhodnutia.

Facebook komentáre