Vianoce sú sviatky pokoja a lásky, avšak naším cieľom by malo byť, aby sme v rovnakom duchu prežívali celý rok. Dnešný výber citátov bude preto práve o láske – takej, na ktorej skutočne záleží. O láske, ktorej by sme sa nikdy nemali vzdať a nikomu by sme nemali dovoliť, aby nám ju vzal. O láske, ktorá je večná, len na ňu občas zabúdame…

… … … …

Prajem si, aby sme všetci čo najviac zažívali tie „najvšednejšie“ chvíle. Aby sme sa smiali tak, až nám vyhŕknu slzy. Aby sme sa občas len tak zastavili a želali si, aby sa súčasný moment nikdy neskončil. Aby sme pocítili teplo dlane na našej ruke vždy, keď to budeme najviac potrebovať. A aby sme nikdy nemali pocit, že sa nemáme komu zveriť s tým, čo nás trápi.

Najprv sa nauč milovať seba. Najprv si povedz, v čom si výnimočná. Najprv si priznaj, že aj napriek chybám, ktoré si kedy urobila, už dokonalejšia nemôžeš byť. A až potom sa zamiluj do niekoho iného.

Šťastný je taký človek, ktorý si dokáže vychutnávať samotu rovnako ako prítomnosť milovaných osôb.

Kiežby sme všetci milovali seba tak verne, ako občas dokážeme milovať tých nesprávnych ľudí.

Láska sa nemeria veľkosťou skutkov, drahými darmi ani počtom slov, ktoré zdanlivo hrejú na duši. Láska sa meria maličkosťami, ku ktorým sa odhodlá skutočne iba ten, koho srdce je láskou naplnené. Láska je, keď ťa nenechá cítiť sa osamelo. Keď ťa spýta, či nie si hladná, či ti nie je zima… Láska je, keď je s tebou práve vtedy, ak ho potrebuješ, a nemusíš ho o to vôbec prosiť.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zamilovanosť a Láska

Každý z nás si zaslúži pravú lásku, skutočných priateľov a čisté srdce, v ktorom sa nezabýval smútok. Len ešte predtým musíme zo svojho života pustiť takých ľudí, ktorí nám do duše namiesto lásky dávajú sklamania.

Váž si lásku, ktorá od teba nič nežiada. A presne takej láske obetuj celý svoj život.

Zamiluj sa do života tak hlboko, ako by si chcela, aby ťa miloval muž tvojho života.

Vychutnávaj si súčasný okamih. Nezabúdaj na tých, ktorí pri tebe stáli v tých najťažších časoch. Spomínaj na chvíle, kedy si nevedela zastaviť vlastný smiech. Pamätaj si ten pocit, keď si bola čerstvo zamilovaná. Neboj sa vyjadrovať svoje city. A púšťaj zo srdca každú emóciu, ktorá ti berie pokoj na duši.

Obklopuj sa takými ľuďmi, ktorí ťa milujú, aj keď ty práve zabúdaš milovať seba.

Nikdy sebe neubližuj tým, že sa budeš vracať k ľuďom, ktorí ti už raz ublížili.

… … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre