Meníme sa nielen vekom, ale i skúsenosťami. A žiaľ, najviac nás zmenia momenty, na ktoré nemáme dobré spomienky. Napríklad také, počas ktorých povyšujeme lásku nad nás samých… Dôsledkom toho strácame všetko to, čo sme roky trpezlivo budovali. A presne takým chvíľam sme sa rozhodli zasvätiť náš nový výber citátov.

… … … … …

Žena sa nepokúša zabudnúť, ale odpustiť. Nechce viac nikoho meniť, skôr sa snaží k dotyčnému zmeniť svoje city. Netúži po dokonalej láske, je ochotná čeliť aj problémom, ak si bude istá, že jej rozumieš. Nebojí sa kráčať sama, pretože už dávno vie, že kráčať s niekým, kto by jej kládol polená pod nohy, je omnoho náročnejšie. Nehanbí sa za to, že nie je dokonalá, pretože vie, že už teraz je svojou najlepšou verziou. Vie to vďaka ľuďom, ktorí z naivného dievčaťa urobili ženu, akou je dnes.

Prosím, nezabúdaj na sebe pracovať… Pretože žena, ktorá sa vie o seba postarať, ktorá našla svoj životný smer, ktorá je spokojná s tým, aká je, si trikrát premyslí, či do svojho života pustí osobu, ktorá by ju vychýlila z jej cesty.

Skutočná žena vie, že v každom vzťahu nájde lásku. V tom pravom vzťahu nájde lásku od toho pravého muža. A vo vzťahoch, ktoré pravé nie sú, bude zasa nútená nájsť viac sebalásky.

Lásku nikdy nezhmotníš, ak ju cítiš iba ty…

Nikdy sa nehanbi za svoje city. Nikdy neprestieraj, že si v poriadku, ak nie si. Neboj sa požiadať o pomoc. Nezostávaj s niekým, pri kom nie si sama sebou. Nerešpektuj, ak ťa niekto nechce rešpektovať. Nezabúdaj na seba a nikdy neprivieraj oči, aby si prehliadla skutočnosť, len preto, že sa jej bojíš… To všetko ti chcem odkázať. Pretože ak sa niečo z toho nenaučíš, stretneš ľudí, ktorí ťa naučia, aké je dôležité na to myslieť.

Neboj sa, prejde to. Ver mi, žiadne srdce nedokáže milovať tú nesprávnu osobu večne. Raz si uvedomíš, že v tvojom srdci už viac nie je miesto, ktoré by ešte šlo zlomiť. Raz sa dostaneš do fázy, kedy ťa namiesto lásky a nenávisti zaplaví len ľahostajnosť. A to bude moment, kedy vyhráš sama nad sebou.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Prečo je dôvera to najdôležitejšie, čo k niekomu môžeme cítiť – citáty Úlomky ženy

Žiadna žena neodchádza „bez slova.“ Jej rečou je samota, ktorú cítila, hoci si sa nachádzal v jej blízkosti. Jej slovami sú sklamania, ktoré vznikli dôsledkom tvojich klamstiev. Jej rečou boli čakanie a viera, že sa raz zmeníš. A teraz vie, že ak si jej doteraz nerozumel, akékoľvek slová by boli zbytočné.

Najviac nás naučí láska, ktorú celým svojím bytím chránime, a ona nám namiesto vďaky ubližuje ešte viac.

Na lásku, ktorá nebola opätovaná, časom prestaneš myslieť. Slová, ktoré si si celé noci prehrávala v hlave a ktoré ťa tak zranili, sa postupom času z tvojej mysle vytratia. Prestanú ťa bolieť aj činy, ktoré sa stali v nesprávnom čase alebo sa nestali vôbec a ty si na ne čakala. Ale na čo nikdy nezabudneš, budú chvíle, kedy si mohla žiť v pokoji, no napriek tomu si strácala čas s niekým, kto do tvojho života priniesol iba víchor. Pretože odpustiť iným nie je také ťažké. Ale najťažšie budeš odpúšťať sama sebe.

Moju lásku nezničili klamstvá. Neublížili jej žiadne slová. Zlomilo ju zistenie, že sa všetko stále opakuje a ja nemám moc niečo s tým urobiť.

Raz uvidíš, že čakáš na niečo, čo už vlastne ani nechceš. Raz sa pozrieš na toho muža a zistíš, že všetky tie sklamania, ktorými ťa namiesto lásky „obdaril“, zmenili v tvojich očiach nielen jeho, ale i teba. Raz prídeš do štádia, kedy si povieš, že ťa viac už sklamať nemôže, pretože už prekonal všetky tvoje najhoršie predstavy. A vtedy sa prestaneš pýtať, či odísť alebo zostať, či raz zabudneš alebo na neho budeš myslieť naveky. Vtedy si budeš istá, že to rozhodnutie, čo si sa predtým bála urobiť, je to najlepšie… Pre teba…

Ak budeš myslieť na druhých viac ako na seba, stretneš niekoho, kto ti ukáže, akú veľkú chybu robíš.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre