V posledných mesiacoch som si uvedomila, že po najväčších zázrakoch začíname túžiť vtedy, keď prichádzame o to, čo sme doteraz považovali za samozrejmé. O „veci“, ktoré boli tak dlho súčasťou nášho života, až sme si ich prestali vážiť. O zázraky sa totiž modlíme v časoch, kedy sa vôkol nás začínajú diať katastrofy, tak silné a boľavé, že sa nám život otočí hore nohami. A práve to by sme dnes chceli napraviť… Pripravili sme si pre vás pár citátov, ktoré sú pripomienkou, že tie najväčšie zázraky sa v našich životoch dejú stále. To len my si ich málokedy všimneme…

Preto by sme boli rady, ak by sme spoločne predvianočný čas využili na pripomenutie si všetkého krásneho, čo už máme. Celý tím našej redakcie vám zo ♥ želá, aby ste Vianoce prežili v pokoji, s vďačnosťou v srdci a s tými, ktorí za to stoja.

… … … … …

Dospejeme vtedy, keď sa pristihneme pri tom, ako sa netešíme na darčeky, čo nájdeme pod stromčekom. Skôr nás poteší samotná skutočnosť, že je všetko tak, ako po minulé roky. Že všetko zrazu utíchne a my budeme môcť byť len tu a teraz, s tými, pri ktorých môžeme byť sami sebou. Že budeme počúvať, ako sa nevydaril šalát a nestihlo sa všetko upratať. Jednoducho až v momente, keď sa potešíme aj malým bezvýznamným hádkam, keď sa pousmejeme nad vecami, ktoré sa každý rok dookola opakujú a nikdy sa už nezmenia, vtedy si uvedomíme, že najväčšie vianočné čaro nespočíva v ničom materiálnom. Až vtedy precitneme a uznáme, že ak je všetko po starom, nechceme nič viac. Len to, aby sme rovnakú nedokonalú realitu, ktorá dokáže vytvoriť dokonalú atmosféru, mohli zažiť aj ďalšie roky.

Nerozumiem, prečo sa niektorí ľudia pred Vianocami toľko naháňajú a trápia sa, že nestihli kúpiť dostatočné množstvo darčekov. Viete… To, čo ste niekomu nepodarovali počas roka, už cez Vianoce ničím materiálnym nenahradíte.

Zo srdca ti prajem, aby si vždy mala niekoho, na koho sa môžeš spoľahnúť. Niekoho, kto nebude pozerať, koľko je hodín a či sa mu rozhovor s tebou práve hodí. Niekoho, kto okamžite spozná, či sa usmievaš zo srdca alebo smiechom len zakrývaš rozpaky. Želám ti, aby si vždy, keď to budeš potrebovať, našla oporu v niekoho náručí. Pretože to je ten najväčší zázrak, aký sa v tvojom živote môže stať. Že sa nikdy nebudeš cítiť sama, nech sa vôkol teba bude odohrávať čokoľvek.

Želám ti len jedno… Aby takto o rok v tvojom živote nikto nechýbal.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Posolstvá Vianoc, ktoré by sme mali mať na pamäti počas celého roka – citáty Úlomky ženy

Zdravé deti. Rodičia, ktorých môžeme kedykoľvek objať. Priateľstvo, čo trvá desaťročia. Mať niekoho, kto nám zdvihne telefón, nezávisle od toho, kde práve je a koľko je hodín. Nebáť sa toho, čo bude zajtra. Zaspávať s pocitom, že je všetko v poriadku… To je to najviac, čo od života môžeme dostať. Všetko ostatné, za čím sa zvykneme toľko naháňať, prestáva byť dôležité vo chvíli, kedy o tieto „samozrejmosti“ prídeme..

Chcem, aby si si uvedomila, že najviac, čo sama sebe môžeš dať, je pokoj v duši. Že žiadne intrigy, hádky a vzťahy plné faloše nestoja za to, aby si sa pre ne trápila. Prajem si, aby si pochopila, že nech sa tam vonku bude diať čokoľvek, vo svojej duši vždy môžeš nájsť miesto, ktoré pre teba bude predstavovať oázu pokoja.

Dať niekomu pocit, že sa na nás vždy môže obrátiť. Snažiť sa ho rozosmiať, aj keď vidíme v jeho očiach slzy. Nájsť si čas, ak cítime, že niekto potrebuje len to, aby sme ho vypočuli. Prekvapiť ho telefonátom aj v čase, kedy nič nepotrebujeme. Poskytnúť mu bezpečie, ak sa bude cítiť neistý… To sú dary, ktoré môžeme rozdávať stále, bez ohľadu na to, aký je práve deň v kalendári.

Najväčším darom, aký môžeme nájsť, je pocit, že je všetko tak, ako má byť.

Kiežby každý z nás vedel, že lásku a radosť môže rozdávať stále. Že tie najhonosnejšie dary sa nedajú zabaliť do papiera a previazať mašľou. Že to najcennejšie, čo niekomu môžeme venovať, je okamih, kedy nevnímame nič iné, iba prítomnosť toho druhého.

Až časom pochopíme, že to nie je o tom, čo dostaneme. Ale o tom, aby sme v nasledujúcich rokoch nič a nikoho nestratili.

Vieš, aký najkrajší darček sama sebe môžeš dať? Ak si uvedomíš, čo všetko už máš… Ak pochopíš, že to nie je o výnimočných chvíľach, veľkých daroch a momentoch, ktorými sa môžeš pochváliť na sociálnej sieti. Ten najväčší dar, aký si dokážeš venovať, je zistenie, že máš vlastne všetko, čo potrebuješ. A to, čo ti život ponúkne navyše, je bonus, ktorý nie je dopriaty každému. 

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre