Strach z času na čas cíti každý z nás. Nevyhneme sa mu. Občas sa bojíme aj vecí, ktoré sa nikdy nestanú, a občas je náš strach zasa odôvodnený. Kedysi som verila, že s každým strachom treba bojovať. No až čas ma naučil, že ak cítim strach v nejakom vzťahu, nemôžem sa snažiť poraziť ho. Musím ho počúvať, vyhľadať jeho pôvod a identifikovať, prečo vznikol. Len tak ho totiž budem schopná vypočuť a mnohokrát sa vyvarovať scenáru, ktorý by ma poriadne zabolel.

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré na strach nazerajú z mnohých uhlov pohľadu. Sú dôkazom toho, že niekedy je náš strach naozaj len zbytočným strašiakom. A niekedy… Je naším priateľom, ktorý vychádza z toho, čo mu naša intuícia našepkala.

… … …

Viem, že si dlho sama. Viem, že občas je to ťažké. Viem aj to, že ťa niekedy prepadne strach z toho, že budeš sama už naveky. A rovnako viem, že si už mnohokrát počula vetu Čo má prísť, príde, a vôbec jej neveríš. No skôr, ako sa začneš pýtať, kde robíš chybu, spomeň si na ľudí, ktorých strach priviedol do vzťahov, ktoré sú pre nich peklom.

Strach je v skutočnosti veľmi maličký. No my mu dávame silu potrebnú k jeho rastu.

Neboj sa straty. Strácame len tých, ktorí k nám patrili len na chvíľu.

Pamätaj, že tam, kde je strach, sú aj nové začiatky.

Strach zabíja sny. Strach nás núti zostávať na jednom mieste, hoci o kúsok vedľa by sme sa cítili sami sebou. Strach nás občas prehovorí i na to, aby sme si klamali. Tam, kde je strach, ktorý nemáme pod kontrolou, sa dejú tie nesprávne veci. Veci, ktoré neskôr, keď sa strachu postavíme, nám dajú mnoho bolesti a jedno obrovské ponaučenie.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tie najkrajšie slová z vašich článkov, ktoré sú výpoveďou o tom, že v žiadnom nešťastí nie sme osamelí...

Neboj sa ničoho, čo ti nie je známe. Radšej počkaj, kým sa to stane skutočnosťou, a potom zistíš, že sa to v tvojich predstavách tvárilo omnoho hrozivejšie.

Ten pravý v tebe nikdy nezanechá strach. Strach, ktorý by plynul z predstavy, ako sa budeš cítiť, ak sa raz vaše cesty rozídu.

Snaž sa vyhnúť tomu, aby ťa strach zaviedol k ľuďom, ktorí pre teba nie sú tí praví.

Možno sa občas popáliš. Možno stretneš ľudí, na ktorých sa budeš ešte dlho potom snažiť zabudnúť. Možno budú na chvíľu tvoje spomienky tak silné, že zanevrieš na celý svet. Možno si mnohokrát povieš, že nič nemá cenu. No, prosím, nikdy sa neboj žiť. Neboj sa milovať, neboj sa smiať, neboj sa veriť. Ver mi… Vždy je lepšie prežiť niekoľko sklamaní ako prežiť svoj život v strachu.

Ak sa bojíš samoty, nie je ten správny čas hľadať lásku.

Neboj sa, že prídeš o tých, ktorí sa o teba nikdy nestrachovali. S najväčšou pravdepodobnosťou sa to stane. A môžeš si byť istá, že pôjde o očistu tvojho života, za ktorú raz budeš vďačná, hoci ju predtým trpko oplačeš.

… … … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre