Ak by som mala vytýčiť jeden zo základov šťastného života, určite by som stavila na porozumenie. Porozumieť sebe, svojim pocitom a tomu, čo sa v nás odohráva, je podľa mňa totiž absolútny základ. Pretože všetci chceme byť pochopení… Ale mnohokrát zabúdame na to, že sami sebe venujeme príliš málo pozornosti. Mne samej sa nielen raz potvrdilo, že pôvod problémov, ktoré sa mi v živote cyklicky opakovali, bol vo mne. V tom, že som sa sama v sebe nedokázala zorientovať, no od iných som očakávala, že ku mne vždy zaujmú férový a chápajúci postoj.

Dnes sme sa preto rozhodli prispieť do našej zbierky článkov citátmi o pocitoch. Pocitoch, ktoré v sebe často schovávame, pretože na ne ešte nie sme pripravení.

… … … … …

Priala som si zabudnúť. Túžila som po tom, aby som dokázala vrátiť čas a niektoré udalosti zmeniť natoľko, aby mi ten muž nikdy nevstúpil do života. Dokázala som sa hnevať na celý svet, pretože sa mi zdalo, že sa mi udialo niečo, čo som si nezaslúžila… No teraz viem, že to tak malo byť. Mala som ho stretnúť… Mal ma naučiť, že nikdy nemôžem prekračovať hranice vlastnej sebaúcty. A mal mi ukázať, v akom vzťahu sa už nikdy nechcem ocitnúť.

Nikdy som nebola pomstychtivá… Ale keď som odchádzala, priala som si, aby som mohla vidieť na vlastné oči ten okamih, keď si uvedomíš, že si stratil osobu, ktorá ťa skutočne milovala.

Prosím, nikdy sa nehanbi za to, čo cítiš. Nikdy si nevrav, že si hlúpa, ak miluješ niekoho, kto si to nezaslúži. Nepredstieraj sama pred sebou, že si sa cez tento vzťah preniesla, ak sa to ešte nestalo… Pretože ten, kto skutočne miluje, nech už miluje hocikoho, si zaslúži úctu a pochopenie.

Ak by som mohla niečo zmeniť, priala by som si, aby som vedela, že nikdy nemôžem cítiť viac lásky k iným ako cítim k sebe.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Na čo my ženy najčastejšie zabúdame – citáty Úlomky ženy

Občas mám chvíle, kedy neviem, čo presne cítim. Poznám aj momenty, kedy prekvapivo necítim nič alebo cítim toľko emócií, že neviem, ktorá mnou otriasla viac. Ale naučila som sa to rešpektovať. Všetky tieto obdobia prijímam také, aké sú. Pretože hoci ma mnohokrát totálne unavia, viem, že sú mojou súčasťou a jedinou mojou úlohou je zmieriť sa s nimi.

Ver mi, ak raz pochopíš samu seba, prestaneš sa viac zaujímať o tých, ktorí ťa nedokážu akceptovať takú, aká v skutočnosti si.

Prajem si, aby každá z nás zabudla na pocit krivdy. Aby ju prebolelo všetko, čo ju bolí dôsledkom nesprávnych vzťahov. No zároveň si želám, aby sme nikdy nezabudli na to, aký je to krásny pocit, keď sa rozhodneme dať niektorým osobám zbohom.

Nemyslím si, že láska bolí. Bolia nás očakávania, ktoré sa v tejto láske nenaplnili.

Pokús sa o zmenu a všímaj si, kto ťa rozosmieva. Tráv čas s ľuďmi, ktorí sa nezľaknú tvojich sĺz. Pozoruj, kto je s tebou, keď viac než čokoľvek iné potrebuješ niečiu prítomnosť.  Zväčša to totiž robíme práve naopak… Najviac riešime tých, ktorí v nás zanechávajú len zlé pocity.

Najhoršie, čo môžeš urobiť vlastnému srdcu, je vnuknúť mu pocit, že láska, ktorá ťa zraňuje, je presne tá, ktorú skutočne chceš a ktorú si zaslúžiš…

Každý máme obdobie, počas ktorého sme cítili niečo, čomu už dnes nerozumieme.

… … … … … 

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre