Čo je mojou prioritou? To je otázka, ktorú som si musela položiť v pomerne turbulentnom období môjho života. Strácala som sa vtedy vo svojich myšlienkach, v tom, čo cítim, tápala som v každej rovine, ktorú môj život vtedy mal. Možno to poniektorí poznáte… V práci vás to nebaví, atmosféra na pracovisku je viac ako dusná, cítite, že by ste sa chceli venovať niečomu inému, no neviete, ako s niečím novým začať a kedy s tým starým prestať. Vzťahy, ktoré práve udržiavate, sú vlažné, nemáte pocit, že by vám niečo dávali, dokonca sa vám zdá, že ste niekde akoby nazvyš. A láska… V tej som vtedy pozorovala viacero otáznikov. Bol to jeden veľký chaos, ktorý tak pekný cit pretvoril na niečo, čo ma strašilo.

Nebolo to pekné obdobie. Ale posunulo ma niekam, kde som krásu, ktorá mi predtým chýbala, mohla konečne objaviť, a v neposlednom rade – z nepekného obdobia som si odniesla pekné ponaučenie. Také, z ktorého čerpám dodnes a nechcem sa ho viac pustiť.

Toto „obdobie temna“, ako ho dnes glorifikovane nazývam, ma naučilo niekoľko podstatných vecí. Dnes už viem, že môj život je o mne. Bodka. Znie to jednoducho, však? Priam až triviálne… Ale ak sa práve nachádzate na mieste, kde sa neviete poriadne uvoľniť, nie je práve najľahšie podľa toho začať aj žiť. Pochopila som, že je len na mne, aké priority si nastavím. Komu venujem svoj čas. Kde za sebou zavriem dvere. Komu poviem zbohom. Kam sa chcem posunúť…

Byť svojou vlastnou prioritou totiž nie je len fráza. Je to schopnosť povedať nie v tej správnej chvíli. Zahodiť strach pri dôležitých životných rozhodnutiach. Nebáť sa postaviť sa za seba, za svoj názor, za svoje šťastie. Tak jednoduché, že? No realita je občas úplne iná… A ja veľmi dúfam, že aj vďaka týmto citátom, ktoré sme dnes pre vás pripravili, sa pokúsite vziať svoj život opäť do vlastných rúk.

Lásku nikdy nedávaj na prvé miesto. Ona má totiž „iba“ dopĺňať to, čo si ty sama buduješ. Zamiluj sa do života, do svojich záľub, do svojich priateľov, do spôsobu, akým vieš práve ty zmeniť svet. A potom, ak aj láska z tvojho života odíde, stratíš len jeden pilier, zatiaľ čo o množstvo ďalších pilierov sa budeš môcť stále oprieť. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Spôsob, akým chce byť milovaná

To, že si v niekoho živote číslom jeden, zistíš veľmi rýchlo. Nebudeš počúvať ospravedlnenia, výhovorky ani klamstvá. A ver či nie, tento pocit príde sám, a to bez toho, aby si sa oň musela snažiť.

Drž sa ďalej od ľudí, pri ktorých máš pocit, že ťa potrebujú len vtedy, ak im práve niečo chýba. Tvoje srdce potrebuje skutočné city, nie také, ktoré sú podmienené potrebou vyriešiť cudzie problémy.

Človek, ktorý nemyslí na seba, nemôže čakať, že na neho budú s láskou a rešpektom myslieť iní.

Svoje deti sa pokúsim naučiť, aby svoju lásku a energiu nevenovali len jednej osobe, len jednej oblasti života. Život je totiž o rovnováhe. Raz nám niečo vyjde a v tom istom momente sa môže niečo iné pokaziť. A našou úlohou je zariadiť si svoj život tak, aby sme sa aj vtedy, keď čosi strácame, mohli tešiť z vecí, ktoré sú tu stále pre nás.

Žena, ktorá pochopí, že jej život je len o nej, už nikdy nebude mať pocit, že sa jej odchodom jednej osoby z jej života zrútil svet.

Nauč sa žiť tak, aby si vždy všetko, čo potrebuješ, našla v sebe. Nie je to sebectvo, neznamená to, že budeš uzavretá. Je to len znak toho, že si pochopila, že nech sa čokoľvek stane, vždy máš samu seba.

Nikdy nečakaj, že sa staneš prioritou niekoho, kto sa k tebe teraz správa ako k jednej z posledných možností.

Nesnaž sa iných meniť, napraviť, liečiť, polepšiť… Ak máš pocit, že niektoré vzťahy chcú čas, dopraj im ho. Ale na nič a na nikoho netlač. Pretože každý človek musí sám zistiť, či je ochotný a schopný zaradiť ťa medzi svoje priority.

Až keď pochopíme, že stratou niektorých ľudí získame slobodu, prestaneme sa držať tých nesprávnych vzťahov.

Najväčšia chyba, akú môžeš urobiť, je, že sa rozhodneš celé svoje šťastie zveriť do rúk jednej osoby.

… … … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre