Byť sama sebou… Aké klišé, však? Tiež som si to dlho myslela – že je to len prázdna fráza, ktorá ma človeka len na chvíľu k sebe pripútať, no v skutočnosti nič podstatné nerieši. Avšak časom som začínala chápať, aké čaro sa v tejto formulke ukrýva. Byť sám sebou je totiž umenie. Umenie života, v ktorom je potrebné zdokonaľovať sa a ktorého krása sa odzrkadlí v každej rovine nášho bytia.

A preto aj téma tohto týždňa u nás znie „sama sebou“. Na začiatok sme si pre vás pripravili citáty, ktoré sa venujú tomu, čo to vlastne znamená byť sám sebou…

… … … … …

Dnes už viem, že hrať sa na niekoho, kým nie som, nemá zmysel. Pretože len vďaka tomu, že si dovolím byť sama sebou, mám pri sebe ľudí, ktorí ku mne skutočne patria. Hry ženu dovedú k ľuďom, ktorí si obľúbia jej „neexistujúce“ ja. No len ženy, ktoré si dovolia byť „skutočné“, nájdu ľudí, ktorých láska bola stvorená pre ne.

Možno veľakrát zlyhám. Možno urobím niečo, čo budem ľutovať. Možno nie som vždy dokonalá a mnoho vecí som zbabrala. Ale naučila som sa to prijať a odpustiť si… Pretože viem, že nie je nič dôležitejšie, aby som aj po ťažkých časoch našla cestu vedúcu späť k môjmu srdcu.

Áno, chcem byť lepšia. Chcem dosiahnuť veľa krásnych míľnikov. Chcem každé ráno vstávať s pocitom, že môj život stojí za to… Ale, vážení, chcem to pre seba. Pre môj dobrý pocit. Nie preto, aby som si k sebe pripútala ľudí, ktorí by ma nemilovali aj s mojimi s chybami.

Nikdy nestrať seba v očakávaniach iných.

Jedného dňa pochopíš, že už nemusíš nič hrať. Tvoja minulosť spôsobí, že prestaneš pred ľuďmi čokoľvek skrývať. Pochopíš, že nie je nič dôležitejšie ako tvoje vlastné šťastie, ktorému akákoľvek pretvárka uberá na hodnote. Ak ťa bude niečo trápiť, povieš to. Nebudeš sa usmievať tam, kde ti mnoho vecí vadí. Prestaneš vravieť „som v poriadku“, ak práve v poriadku nebudeš. Pretože ti bude viac záležať na sebe ako na mienke druhých ľudí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Citáty, ktoré nazerajú na lásku trochu inak – Úlomky ženy

Byť sama sebou, to je tá najlepšia skúška každého vzťahu. Pretože pokiaľ ťa nezažil nahnevanú, hladnú, na smrť unavenú, odhodlanú dobyť svet, tancujúcu v daždi a plačúcu od smútku aj od šťastia, ešte nemôže povedať, že ťa skutočne miluje.

Áno, mám aj zlé stránky. Občas som nevrlá. Nemám náladu na nič a nikoho. Nie každý deň vyzerám modelka. Občas plačem bez príčiny a nemám chuť s nikým sa rozprávať. Občas urobím chybu, ktorú už nedokážem vziať späť. No toto som ja… Úprimne, kto taký nie je? Preto ak ma niekto nechce akceptovať takú, aká som, mal by začať hľadať niekoho, kto má dostatok energie hrať sa na dokonalého.

Žena, ktorá si určila seba za svoju prioritu, vyhrá každý boj ešte predtým, ako ho iní stihnú rozpútať.

Byť sama sebou znamená hovoriť nie láske, ktorá ti ubližuje. Púšťať ľudí, ktorí od teba vyžadujú, aby si sa zmenila. Prestať hľadať odpovede v očiach niekoho, kto v sebe nemá ani štipku úprimnosti. Byť sama sebou znamená, že si vážiš svoje srdce natoľko, že ho nepožičiaš ľuďom, ktorí sa oň nedokážu postarať ako o svoje vlastné.

Akonáhle prijmeš samu seba, z tvojho života odídu ľudia, pri ktorých by si mala pocit, že nie si „dosť“.

Nemám čas ani chuť byť neustále dokonalou. Zamilovala som sa do svojich „chýb“ a pre každého, komu na mne niečo prekáža, mám len jeden odkaz… Ber alebo nechaj tak. Iná už nebudem…

Ak nebudeš sama sebou, nikdy nestretneš ľudí, ktorí ťa chcú milovať presne takú, aká si.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre