Vekom sa učíme… Vnímať lásku a vzťahy trochu inak. Vekom sa z nich totiž nestáva naša záchrana, ale skôr bonus, ktorý dokonale dopĺňa to, čo sme si už vybudovali. Vekom nielen starneme, ale učíme sa prijímať sami seba. A len čo to dokážeme, pochopíme, že žiadne vzťahy nestoja za to, aby nám narušili náš pokoj na duši. Mnohokrát nás však od tohto zistenia delia skúsenosti. Presne tie zážitky, ktoré sme predtým tak celé mesiace kropili našimi slzami…

Dnes sme si pre vás pripravili citáty, ktoré sú dôkazom, že ak sa naučíme zbierať vo svojom srdci ponaučenia namiesto nepochopenej bolesti, náš život sa zmení. Pretože nič viac k spokojnému žitiu nepotrebujeme, len pokoj a vyrovnanosť.

… … …

Odosobniť sa od niektorých vzťahov je mimoriadne ťažké. No zároveň je to návykové. Zrazu sa nebudeš trápiť pre  to, čo kto hovorí, robí či nerobí. Nič nebudeš očakávať a necháš láske i priateľstvám voľný priebeh. Pretože akonáhle raz zistíš, aké to je, keď sa prestaneš uchádzať o priazeň iných, nedokážeš s tým prestať.

Až vekom prídeme na to, že vzťahy, ktoré nám život neuľahčujú, ale komplikujú, si nezaslúžia našu snahu.

Najväčšou chybou môjho života bolo, že som si myslela, že mi iní pomôžu vybudovať môj svet.

Nezáleží na tom, čo sa mi stane. Ale na tom, či som ochotná veriť si, že to všetko prekonám.

Časom som pochopila, že viac ako cítiť sa milovaná, potrebujem cítiť pokoj. Že ma už nebaví neustále sa pred niekým obhajovať. Že som už príliš unavená z hier, ktorých som sa nikdy nechcela zúčastniť. Časom som pochopila, že jediné, čo potrebujem, je cítiť sa dobre. A priznám sa, že mi je úplne jedno, či sa vtedy niekto vedľa mňa nachádza, alebo práve kráčam sama.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Slečna nedostupná

Tvoj život sa zmení, ak sa naučíš rozlišovať ľudí, ktorí sa ti venujú len vtedy, keď majú čas, od ľudí, ktorí si vždy ten čas urobia, aby sa ti mohli venovať.

Odpusti mu. Potom odpusti sebe. A následne si dopraj to, čo ti on tak odopieral – lásku a čas, kedy nebudeš musieť bojovať o pozornosť ani o pochopenie.

Ak raz zistíš, aká je tvoja hodnota, niektorí ťa ľudia len prekvapia, no viac ťa nesklamú.

Až časom si uvedomila, že mnoho vecí, ktoré som si predtým vyčítala, nie sú moja chyba. Viem, že len moja láska nespasí celý vzťah. Že ak je niekto neverný, pokúša sa v blízkosti iných iba nájsť sám seba. Že ak je moja najväčšia snaha málo, je to pre mňa znamením, že tento človek nebol stvorený pre mňa.

Dnes už nedelím ľudí na dobrých a zlých. Ale na ľudí, ktorí si zaslúžia môj čas, a na tých, s ktorými ho už strácať nechcem.

Žena, ktorá pochopí, že záleží iba na nej, sa viac nezníži k tomu, aby niekoho prosila o lásku.

… … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre