Pohnúť sa vpred. Nechať minulosť za sebou. Odlepiť sa z miesta, začať novú kapitolu… Nech to už nazveme, ako len chceme, podstata zostáva… Nový začiatok je občas poriadne ťažký. Túžime po ňom, no potom sa pristihneme pri tom, ako sami sebe podrážame nohy, len čo sa odhodláme niekam vykročiť. Áno, občas sa stáva, že sa príliš dlho nevieme nikam posunúť…

A práve o tom budú naše nové citáty. O pocitoch, ktoré so sebou uzatvorenie istej etapy nášho života prináša. O tom, aké ľahké i zároveň ťažké to môže byť…

… … … … …

Odišli presne tí, čo odísť mali. Pretože ľudia, ktorých stretneš, by sa dali rozdeliť do dvoch kategórií. Áno, môžeš ich nazvať tými správnymi a nesprávnymi. No čím skôr pochopíš, že aj tí, ktorí odchádzajú, sa v našich životoch mali objaviť, tým lepšie pre teba. Na rozdiel od tých pravých, ktorí nám dajú lásku, títo nám poskytnú niečo, čo nám šťastie nedokáže dať.

Občas mám pocit, že ďalšie a ďalšie šance už dávame pre seba. Aby sme si nemuseli pripustiť, že sme tak dlho milovali niekoho, komu sme nestáli aspoň za to, aby dodržal svoje slovo.

Ak si doteraz dokázala milovala niekoho, kto ti nevrátil ani kúsok tvojej lásky, prečo si myslíš, že nezvládneš pokračovať ďalej, bez neho? Veď koniec koncov, doteraz sa dialo to isté… Žila si bez lásky, akú si zaslúžiš.

Prestať čakať na niečo, čo nám môže ponúknuť niekto iný, je tá najťažšia skúška našej vôle a sebalásky. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
O vzťahoch, ktoré vás zmenili – citáty z vašich článkov

V momente, keď prestaneš cítiť bolesť, keď ju nahradí pocit slobody a radosť z ponaučení, ktoré ti priniesla, budeš vedieť, že si vyhrala. Že je to všetko za tebou, kdesi, kam sa už nepozeráš, pretože konečne ťa po dlhom čase zaujíma iba jedno – to, čo je teraz. 

Áno, máš pravdu, bez lásky sa žiť nedá. Tak, prosím, nezostávaj vo vzťahu, v ktorom tú lásku už márne roky hľadáš.

Ak sa pýtaš, na čom si, najlepšie urobíš, ak sa prestaneš snažiť. A život ti sám ukáže, kto je s tebou preto, že s tebou byť chce, a koho k tebe doteraz pripútalo len tvoje úsilie. 

Neviň sa za to, že si mu verila… Jednoducho si len očakávala príliš veľa od človeka, ktorého vnútorné hodnoty sa líšia od tých tvojich.

Na konci dňa aj tak všetci pochopíme, že tí, bez ktorých sme kedysi nedokázali žiť, v našej ceste predstavovali len prekážku.

Nie každý je pripravený pustiť sa minulosti. Občas sme schopní pestovať si v sebe bolesť len preto, že predstavuje to posledné, čo nás spája s tými, ktorí sa od nás oddelili. 

Prečo stále dokážeme veriť niekomu, kto nám zatiaľ dal len dôkaz o tom, že mu skutočne nemôžeme veriť?

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre