Prečo smútim tak dlho? Snáď každý, kto si nevedel poradiť so zlomeným srdcom, si túto otázku kládol… No tých dôvodov tam je hneď niekoľko a všetky ich musíme nájsť v sebe. Zlomené srdce totiž nepotrebuje nič viac, len našu pozornosť. A presne o tom sú naše citáty, ktoré sme pre vás napísali v rámci témy týždňa #dôvody. Pretože každý z nás má z času na čas dôvod smútiť. A to by mu malo dodať milión dôvodov, aby si našiel čas a konečne porozumel sebe.

… … … … …

Viem, že teraz by si najradšej zmenila svoju minulosť tak, aby si ho nikdy nestretla. Viem, že nie je ľahké ráno vstávať s pocitom, že on tu už nie je. Ale raz sa predsa len rozosmeješ. Tak úprimne a od srdca, až ťa samu prekvapí, že to ešte vlastne dokážeš. A ten pocit úľavy a radosti, že si sa od neho konečne odstrihla… Ten ti vynahradí všetky vyplakané slzy.

Bolí to preto, že sa práve učíš milovať správne. Nemilovať tých, ktorí nemilujú teba, a namiesto toho začínaš milovať seba.

Všetko sa raz pominie, pretože chcieť večnosť je cestou k ešte väčšej bolesti. A tak ako ti nebol súdený on, nie je ti ani súdené, aby si za ním smútila naveky.

Čím dlhšie si hľadala iných, o to náročnejšie je neskôr nájsť samu seba.

Stratila si sa… V láske, od ktorej si si sľubovala viac, ako ti bola ochotná dať. Stratila si seba v prísľuboch, ktoré sa nikdy nenaplnili, v očiach, ktoré sa na svet nepozerali rovnako ako tie tvoje. Stratila si v ňom svoje ilúzie, istoty, pri ktorých si dúfala, že ťa podržia. Tak sa na seba nehnevaj, že ešte nevieš zabudnúť. Každý, kto prišiel o všetko, čomu dôveroval, sa z tejto straty nepozbiera zo dňa na deň.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako vyzerá dokonalý vzťah? Citáty od neznámych autorov

Najhoršia je taká láska, ktorá ťa núti klamať samu seba, aby si prekryla bolesť, ktorú ti spôsobuje realita.

Bolesť, tá skutočná a úprimná bolesť, nezmizne nikdy. Premení sa v tebe na silu. Otvorí ti oči. Bude tvojou výstrahou… No nikdy sa neodplaví len tak, aby po sebe niečo nezanechala.

Na úplnom konci aj tak pochopíme, že odišiel presne ten, kto odísť mal.

Najviac zo všetkého mi pomohlo pochopiť, že to tak má byť. Že tú bolesť v tomto období cítiť mám. Že si musím dať čas na to, aby som sa vyliečila a mohla začať opäť žiť. Nepomohla mi ďalšia láska, slová útechy, hnev ani zatrpknutie. Pomohlo mi to, čo mi chýbalo v tomto vzťahu… Pomohlo mi, keď som konečne po rokoch začala rešpektovať samu seba a svoje pocity.

Až v momente, ako v tej bolesti nájdeš ponaučenie, môžeš si povedať, že je to celé za tebou.

Možno máš teraz pocit, že si sa v bolesti úplne stratila. Ale postupne začneš prichádzať na to, že v nej nachádzaš všetko, čo ti chýbalo dávno predtým, ako si smútiť začala. A nech to už bude čokoľvek, môžeš si byť istá, že keď to objavíš, povieš si, že to stálo za to.

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre