Vieme ovplyvniť to, pri kom sa nám rozbúši srdce viac, ako by malo? Nie, nevieme, pretože nie nadarmo sa hovorí, že srdcu nerozkážeš. A to moje si teraz lepšie ani vybrať nemohlo. Čo vám poviem, môj Amor, má asi veľký zmysel pre humor. Cítiť city k človeku, o ktorom vieme, že by sme ich k nemu cítiť nemali, je veľmi ťažké. O to viac, ak ide o človeka, s ktorým s veľkou pravdepodobnosť nikdy nebudeme môcť byť. No čo viem povedať ako jediné s istotou, je to, že som to nechcela. Neplánovala som to… 

Pretože toto, by som si naozaj nedokázala vymyslieť ani po pozretí niekoľkých telenoviel a po pár fľašiach vína. No nedokážem to ovplyvniť. Možno to nie je láska, no mám ťa v hlave. Mám ťa natoľko v hlave, že si prvý človek, na ktorého myslím ráno, a posledný, na koho myslím predtým, než sa ponorím do ríše snov. 

unsplash.com

A vieš, čo je na tom celom najhoršie? 

Že ani v tých snoch ma nenecháš samu. Si aj tam. Si skrátka v každom kúsku mojej mysle a ja nech akokoľvek viem, že to nie je správne, neviem si pomôcť, neviem to ovplyvniť…

Dostala som sa do štádia, že snívam aj zabdela. Predstavujem si, aké by to bolo, keby som ťa stretla skôr. Keby som ťa stretla pred pár rokmi, kedy by sa dali určité veci zmeniť. Viem, že nič z toho, čo cítim, nie je správne, no som vo veku, kedy už naozaj viem, čo chcem. 

Chcem mať niekoho, kto vo mne bude vzbudzovať pokoj. Niekoho, koho sa nebudem vedieť dočkať po príchode z práce, o koho sa budem s láskou starať. Niekoho, kto si bude vážiť večeru, ktorú začnem variť hneď po jeho príchode domov. Niekoho, kto mi povie: „Oddýchni si, prosím, ja to spravím“. 

Nie, aj napriek tejto vete to spravím sama, lebo chcem… 

Pretože by som pre niekoho, kto si ma váži ako ženu, spravila aj to posledné. Milujem sa rozprávať a ty to dobre vieš. Mám pocit, že ma napriek všetkému poznáš a veríš mi, keď ti rozprávam o všetkých mojich trápeniach. Dostal si sa mi do hlavy vďaka tomu, že si vo mne vzbudil nádej, že je možné v niekom nájsť úplnú oporu a pokoj. Stačí mi ťa vidieť čo i len na pár minút a srdce sa mi rozbúši, ako by som sa vrátila na základnú školu a zažívala prvú lásku.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Je jednoduché zvládnuť komplikovanú osobu?

Jeden večer však nedokážem vymazať zo svojich spomienok. Po dlhej dobe to bol večer, kedy som prestala cítiť všetok ten zmätok, stres a smútok, ktorý sa na mňa posledné mesiace valí snáď z každej strany. Stačilo pár pohárov prosecca, pozeranie sa na hviezdy a úprimný rozhovor s pochopením a ja som bola opäť, po veľmi dlhej dobe opäť šťastná. Šťastná tak naozaj, nie tak, že sa o tom musím presviedčať. Zobudil si vo mne niečo, čo vo mne kedysi bolo, no vyhaslo.

unsplash.com

Bohužiaľ, som si viac ako len istá, že my dvaja skončíme len v mojich snoch… 

Pretože obaja vieme, že ten druhý krok spraviť nemôžeme. Nie dnes, pravdepodobne nie ani o rok. Jediné, čo však viem povedať s úplnou istotou, že si muž, akého by som chcela mať. 

Preto ti prajem, aby si bol šťastný. Prajem ti, aby si našiel rovnaký pokoj, aký som našla ja v tebe. Prajem ti, aby si sa budil na vôňu s láskou pripravovaného malého espressa a videl pritom niekoho, kto ťa bude podporovať v tvojich cestovateľských snoch. Niekoho, komu už budeš môcť naozaj úprimne veriť, a niekoho, kto ťa nepodrazí. 

Nebudem ti klamať, áno, chcela by som byť ja tá, ktorá ti ráno spraví kávu, no nie dnes, nie v tomto svete. Nie v tomto svete, v ktorom som nemala začať cítiť city k človeku, s ktorým nikdy nebudem môcť tvoriť pár.

Coverphoto: Photo by Heleno Kaizer on Unsplash

Facebook komentáre