Čo ak mu ublížim? Čo ak on ublíži mne? Čo ak si len myslím, že ho ľúbim? Čo ak to vôbec nevyjde? Čo ak ujde hneď, ako zistí, kto vlastne som? Čo ak??

Príliš veľa otázok.. V hlave mi behajú ako pojašené, raz sa objaví jedna, potom druhá, na chvíľu si dajú oddych, ja si myslím, že to už konečne ustalo ale zrazu bum.. Čo ak..

Nebojím sa, že mi ublíži. Teda áno, bojím, ale viacej mi záleží na tom, aby nebolo ublížené jemu. Vidím v jeho očiach, že ma má veľmi rád. Ja sa len bojím, že ho sklamem. On si to nezaslúži. Čo ak nie som schopná mu opätovať to všetko, čo mi dáva?

Mala by som sa tešiť, veď je to presne to, o čom som celý čas snívala. Vždy som si predstavovala, že raz stretnem niekoho, kto ma bude mať  rád, kto sa bude o mňa úprimne zaujímať, bude mi písať pekné správy, bude tu, keď ho budem potrebovať a hlavne bude toto všetko robiť úprimne. A on sa zjavil.

pinterest.com

Každá normálna žena by sa tešila a skákala od radosti, no ja to nedokážem. Ešte aj moje kamarátky sa tešili viac než ja. “Nepoznám nikoho, kto by sa viacej bál než tešil. Áno, každý sa bojí keď ide do vzťahu, ale toto som ešte nezažila.” Tieto slová ma dostali. Bohužiaľ, mala pravdu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Jedno prepáč nestačí

Ja sa tak  strašne chcem tešiť, ale minulosť a spomienky mi to nechcú dovoliť. Čo ak začnem byť šťastná a ono sa to všetko pokazí? Veď by to nebolo po prvý raz, zákon schválnosti ma pozná až príliš dobre.

Bojím sa byť šťastná. Naozaj. Zabíja ma to. Keď si nešťastná, trápi ťa to, ale keď si šťastná, tak ťa to trápi ešte viac, pretože vieš, že prídu zase tmavé chvíle. Nedokážeš si užiť ani jedno. O čom to však je? O čom je taký život, keď nevieme byť ani šťastní? Nehľadám šťastie u seba, to som už vzdala, ale som šťastná, keď sú šťastní ostatní. To ma napĺňa. A ak toho chlapca spravím nešťastným ja, neodpustím si to.

Nemôžem však už žiť v strachu. Nemôžem dovoliť, aby ma strach  z budúcnosti položil na zem. Budem sa tešiť z každej maličkosti, z každej jednej chvíle s ním, pretože áno, nikdy nevieš, čo sa stane a ako to všetko dopadne, ale to ty nemôžeš zmeniť. Len to prijmi, poďakuj, pretože bez toho by si to nebola ty a usmej sa.

Veď predsa všetko sa deje z nejakého dôvodu.
Aj toto..

OD: Mária M.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre