Získať si dobrú ženu a jej srdce naozaj zaberie nejaký čas, snahu, vytrvalosť a najmä lásku… veľa lásky, veľa neutíchajúcej lásky… Myslím si, že s tým budeme súhlasiť asi všetci. Lenže tak, ako je ťažké si ju získať, tak jednoduché je o ňu aj prísť.

O jej srdce, o jej prítomnosť, o jej vernosť, o ňu celú… a práve tomu možno všetci tak úplne neveríme. Avšak dnes je to všetko trochu inak ako kedysi. Ona už nie je sama, nie je závislá len na tom druhom.

Už dávno sa stala sebestačnou a taktiež je milovaná, rôznymi spôsobmi a rôznymi ľuďmi. Ženy sa už neboja stáť na vlastných nohách alebo odísť od niečoho, čo im neprináša radosť…

Prestali sa báť, čo bude, keď odídu, a vedia si poradiť…

pinterest.com

Je citlivá a nežná, milujúca a úprimná, tak prečo by chcela niečo iné… od teba? Nechce. Chce len to jediné… byť šťastná. Tu a teraz s tebou, nie o sto rokov. A aj keď je v tomto svete veľa mužov, ktorí milujú svoje ženy nadovšetko, je tu, bohužiaľ, aj tá druhá polovica, ktorých – ak by sme mohli vrátiť čas späť, stretnúť vôbec nechceme.

Muži, ktorí sa hrajú na niekoho iného, dokážu predstierať lásku tak dlho, ako chcú oni, a potom od nás a z nášho sveta odídu, mnohokrát bez jediného slova. Už nikdy nezavolajú, nikdy sa neukážu, už nikdy neurobia nič…

Každá z nás, na takú ”lásku” občas natrafí, a preto už nikdy nie je taká, ako bývala. Dôveryhodná, bez obáv, otvorená… časom sa každá z nás trošku uzatvorí, pretože kto by chcel mať dobrovoľne opäť zlomené srdce?

Vieš, že ju stratíš zakaždým, keď jej budeš klamať? Pretože nič nevie zlomiť dôveru viac… žiadne klamstvo už nikdy ničím nenahradíš ani neodčiníš. NIKDY. Možno to často podceňujeme, možno podceňujeme hodnotu hovorenia pravdy, občas si myslíme, že nie je až taká dôležitá, že ju môžeme prikrášliť, no časom zistíme, že to bola chyba… myslieť si to, spochybňovať ju.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ako ďalej

Bola chyba vysloviť aj malé klamstvo, lebo keď vyslovíš to malé naoko nepodstatné klamstvo… časom sa nebudeš báť ani toho veľkého. A práve preto je také ťažké odpustiť. A zabudnúť, to je v tomto prípade takmer nemožné.

Všetci máme strach, že ten, ktorý klamal raz, bude klamať znova a možno ešte viac, možno častejšie, možno navždy.

Nechce sa cítiť ako tá druhá…

pinterest.com

Každý z nás sa potrebuje cítiť aspoň pri tom jednom človeku na prvom mieste. Potrebujeme cítiť, že by nás nevymenil za niekoho iného. Potrebujeme vedieť, že sme pre neho nenahraditeľní, že nám dáva lásku, akú nikomu inému nevie dať. Potrebujeme cítiť, že sme jeho láskou.

Nechceme mať pocit, že sme len jednou z možností, keď on je našou jedinou voľbou. 

Žena chce a potrebuje vedieť, že vždy je ten druhý pripravený byť tu pre ňu.

Je jednoduché stratiť ju tvojou neprítomnosťou. Lebo čas, ktorý potrebovala, už nevrátiš späť. Je jednoduché stratiť ju slovami, ktoré jej polámali srdce, lebo ani slová nedokážeš vrátiť späť.

Žena možno dokáže byť nesmierne komplikovaná, no odpovede na každú otázku, ktorú potrebuješ… nie sú zamknuté. A tá najdôležitejšia je založená na PRÍTOMNOSTI, pretože to, čo bolo, už nezmeníš. Tak prečo sa správať tak, aby neskôr bolo potrebné niečo meniť? Prečo to neurobiť správne hneď na prvýkrát, bez zlomených sŕdc… bez ospravedlnení a bez pochybností? Ver mi, ide to. Láska tak funguje, láska môže skutočne fungovať bez bolesti.

Keď sa pre ňu rozhodneš, bojuj o ňu, snaž sa o ňu, miluj ju najviac, ako dokážeš. Daruj jej seba a ona ti zasa podaruje všetko, po čom túžiš ty. Lebo tak ženy milujú, keď cítia, že sú nekonečne milované.

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre