Čo by bolo keby?

Čo by bolo, keby som ho nestretla? Touto otázkou som sa zaoberala snáď milión krát tak, ako som si na teba asi milión krát spomenula. Nikdy som ťa nedostala úplne z hlavy a nikdy ťa z nej asi úplne nedostanem. Vždy tam budeš, pretože si niečo vo mne zmenil. Zmenil si tú časť mňa, zmenil si to miesto v mojom tele, ktoré bolo schopné akékoľvek hlbokého citu.

Pretože odkedy som o teba prišla, ak sa to tak dá vôbec povedať, keďže som ťa vlastne ani nikdy nemala, to miesto ostalo na určitú dobu úplne nefunkčné.

pinterest.com

Je pravda, že časom a hlavne vplyvom jednej jedinej osoby, ktorá sa snažila tomuto miestu navrátiť funkčnosť, sa to začalo zlepšovať, no či tomu veríš, alebo nie, práve kvôli tebe toto miesto, miesto v mojom tele, ktoré ma robilo ženou schopnou tak hlbokého citu, už nikdy nebude také ako pred tým.

Stále však neviem, čo by bolo keby… Čo by bolo, keby som ho nestretla, prípadne, čo by bolo, keby som nestretla nikoho iného, kto by ma zaujal viac, ako si ma zaujal ty. Pretože, aj keď si bol na jednej strane pre mňa niekto, o kom som si najskôr myslela, že by som o takého človeka ani nezakopla, postupom času si sa stal niekým, na koho som nevedela prestať myslieť. Bol si stredobodom môjho vtedajšieho sveta, čo sa našťastie už zmenilo.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Muž by nás mal zahŕňať pozornosťou, nie darmi

Nemôžem však nepremýšľať nad tým, či by si nedostal ešte aspoň milión šancí, pretože by som ti ich asi milión dať chcela. Som však veľmi vďačná tomu, že sa stalo niečo, čo môj názor zmenilo. Okrem toho, že si ma sklamal, ublížil mi a spravil ma na dlhú dobu ,,citovo nepoužiteľnou“, som zistila, že to môže byť aj inak.

Je pravda, že som momentálne ako batoľa, učiace sa po maličkých krôčikoch novým veciam – v mojom  prípade schopnosti cítiť niečo úprimné a hlboké a to najdôležitejšie – bez tak veľkého strachu, že o to prídem. To je to, čo sa mi však darí najmenej. Viem, že tak, ako uplynul rok, odkedy o tebe nič neviem (s výnimkou tvojich pár pokusov skontaktovať ma a tváriť sa, akoby sa nič nestalo – v tom si bol vždy odborník), som sa postupne naučila cítiť,

no báť som sa dodnes neprestala…

To je niečo, čo vo mne bude asi ešte veľmi dlho, ak to tam neostane navždy. Tak, ako ty zostaneš niekde vo mne ešte veľmi dlhý čas, no verím, že to navždy nebude…

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre