Témou tohto týždňa je na našom webe #čas. Občas ho vnímame, občas nie. Občas si ho vážime, inokedy ho márnomyseľne, no zároveň mnohokrát aj v dobrej viere strácame. Občas ho dobrovoľne venujeme iným, občas si ho potrebujeme ukradnúť len pre seba. Občas ho chceme zastaviť, vrátiť alebo rýchlo „pretočiť“ dopredu, aby sa súčasné okamihy, ktoré nás ničia, čím skôr skončili. Občas sa vlečie, občas plynie šialene rýchlo. Občas si ho užívame, občas ho nenávidíme…

Dnes sme si pre vás pripravili citáty z vašich článkov, ktoré spájajú témy čas a vzťahy. Čo vám čas ukázal, čo vás naučil, čo vám pomohlo, keď ste sa v čase zastavili a načúvali ste len bolesti svojho srdca? O tom si môžete prečítať nižšie. ♥ Ďakujeme za každý jeden článok, ktorý sme si našli v našej mailovej schránke ulomkyzeny@gmail.com. 

… … … … …

Život pozostáva predovšetkým z prítomnosti a následne budúcnosti. Obe sú zatiaľ nejasné, pričom minulosť bola vždy jasná. Už sa stala a vieme, ako a čo sa v nej udialo. To preto sa jej nevieš pustiť. Preto sa jej držíš ako kliešť… Dáva ti pocit falošného bezpečia.

Namiesto toho, aby si srdcu radila, nech čím skôr zabudne, a hnevala sa naň, mu vždy, keď sa bude cítiť osamelo, povedz: Spolu to zvládneme.

Silná žena nečaká na svojho princa. Vie, že v každej rozprávke najviac rozvírila dej samotná kráľovná. A tak sa ňou stane bez ohľadu na to, čo bolo predtým, ako sa začal písať najkrajší príbeh jej života…

Nechaj ho už ísť, prosím. Nedá sa kráčať vpred, keď sa stále otáčaš naspäť. 

Niekedy sa musíme pokúsiť urobiť niečo z ničoho. Stačí jeden pocit, jeden úsmev, jedna skladba, jedno slovo. A pokiaľ cítiš, že sa nemáš vzdať, tak sa nevzdaj. Lebo naše životy sa budujú na činoch, nie na slovách.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Vieš, taký je život...

Mojou najväčšou chybou neboli chyby, ktoré som urobila. Ale to, že som sa k nim neustále vracala a chcela som zmeniť niečo, čo sa už zmeniť nedá… 

Zabudnúť je omnoho ľahšie, ako sa zdá. Viem, že najprv tvoje srdce hrá proti tebe. Ale stačí tak málo… Stačí, ak si povieš, že to, čo si prežila a čoho si sa tak silno držala, sa ani zďaleka nevyrovná tomu, po čom túžiš. 

Pochopila som, že niekedy to, čo tak veľmi chceme, nemá byť naše, a to nie preto, že si to nezaslúžime, ale preto, že si zaslúžime oveľa viac. 

Všetko je len o tebe. O tvojej sile a o tom, ako sa rozhodneš. Môžeš sa cítiť ako obeť, ako ľahká korisť, ktorú chce tento svet uloviť. Alebo si môžeš povedať, že sa odteraz budeš na svet pozerať inak. Ako na miesto, ktoré ťa mnohým veciam učí, a hoci v ňom občas je až príliš veľa zla, ty ho nebudeš popierať a zároveň mu nedovolíš, aby sa ťa dotklo. 

Žiadna žena by nikdy nemala stratiť vieru. Pretože pravá láska existuje. Láska – tá čistá a úprimná, ktorá si nič nepýta, ale dáva, stále existuje.

Na úplnom začiatku si vždy myslíme, že máme málo síl na to, aby sme to zvládli samy a nechali ho ísť. No pritom tá sila tam vždy je, len je hlboko skrytá. A my v jej existenciu potrebujeme uveriť.

Viem, že nik z nás to nechce počuť… Ale občas aj ľúbiť znamená, že je čas odísť…

… … … … …

Menej slov, no viac myšlienok… Ak milujete citáty, určite vás zaujme naša najmenšia knižka Úlomky. Zakúpiť si ju môžete TU.

Facebook komentáre