Láska mi ublížila. Láska mi zlomila srdce. Kvôli láske som stratila samu seba.
Nie… Nikdy to nie je vina lásky.
Láska neubližuje, láska neláme srdcia a nenúti nás robiť veci, ktoré robiť nechceme.
To robíme my, ľudia. Láska nás nikdy nesklame a nenechá nás len tak.
Láska je tak jednoduchá a tak prostá. Je s nami stále.

Láska je predsa v nás.
Tak ako nám láska neubližuje a neláme srdcia, tak isto nás nemôže z tej bolesti ani vyliečiť. Môže nám pomôcť, ale nikdy nenapraví všetko to, čo niekto pokazil. Jediný, kto má túto zázračnú moc, si ty sama.

pinterest.com

Nikto a nič nepríde a nevylieči tvoje srdce. Ľudia ti budú pomáhať, ale jediný, kto to naozaj dokáže, si ty.

Žiadna ďalšia láska, žiadny chlap nájdený 2 dni po rozchode a žiadny nový vzťah to nespravia. Tvoje srdce a tvoja bolesť potrebujú v prvom rade čas. Ty sama potrebuješ čas. Potrebuješ prijať to všetko, čo sa stalo. Potrebuješ čas usporiadať si myšlienky a zmieriť sa s tým všetkým. Pochopiť, čo ti to všetko dalo a naopak vzalo…

Hlavne potrebuješ čas uzatvoriť kapitolu a prestať dúfať, že sa ten druhý vráti. Musíš pochopiť, že tieto veci sa nedejú z večera na ráno a že hojenie rán je dlhý proces.

Môžeš si nájsť nový vzťah, partnera, ktorý ťa bude nadovšetko milovať a môžeš dúfať, že ti toto všetko pomôže a ty zabudneš. Môžeš dúfať, že ho raz budeš aj ty milovať rovnako, ako on miluje teba….

Nebudeš.

Žiadna ďalšia láska nenahradí tú predtým.

Žiadny vzťah nebude náhrada za ten, ktorý si pred ním stratila. Je to zbytočne vyhodený čas… Čakať zázrak, že ťa nový vzťah z toho starého vylieči, že ti nová “láska” pomôže zabudnúť.

Je to ako keď si bola malá a mala si rozbité kolená. Mohla ti ich mama fúkať do rána, ale bolelo to stále rovnako a bola si to ty, tvoje telo, ktoré si rany muselo zahojiť samo.

Musíš prijať bolesť, ktorú ti život občas prináša.

Nemôžeš ju schovať pod koberec. Ona sa raz vráti a bude iba väčšia a väčšia. Nemôžeš čakať, že nové spomienky vymažú tie staré a že vďaka novej láske zabudneš, že ti tá stará zlomila srdce. Že zbúrala všetky tvoje sny do budúcna a všetky predstavy o tom, ako raz budete stáť pred tým vysneným oltárom.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď ťa žena potrebuje, ale nemiluje...

Nemôžeš s týmto všetkým nakráčať do nového vzťahu a čakať, že už teraz sa ti to určite splní.

Vieš, ja som sa naučila byť sama. Upratať si svoj bordel. Nečakať, že to niekto urobí za mňa. Naučila som sa, že keď mi niekto zlomí srdce, chce to sakra veľa času, kým sa zahojí… A chce to asi 2x viac času, kým začnem niekomu veriť. Presne preto nechápem ľudí, ktorý sa dokážu po rozchode hodiť rovno do náruče niekoho iného.

Nechápem, že žena so zlomeným srdcom uverí, že nejaký ďalší muž to všetko napraví.

pinterest.sk

Vyhovára sa pri tom na lásku, lenže láska nie je chlap. Láska je v nás. A jedine tá láska nám môže pomôcť. Tá láska, ktorú cítiš k sebe. To, že si svoje srdce vážiš a že sa nehodíš do náruče chlapovi len aby si nebola sama.

Tá láska, ktorá ti nikdy nedovolí byť s niekým, len aby si nebola sama. Ona ťa naučí, že byť sama a dať si čas je to najlepšie, čo môžeš urobiť. Naučí ťa, že len ty jediná naozaj poznáš samu seba a preto iba ty jediná sa dokážeš naozaj vyliečiť.

A mne osobne je smutno, keď vidím tie dnešné “ženy” a ” mužov” v tých vzťahoch, ktoré sa zrodili len preto, aby ani jeden nebol sám. Je mi smutno, keď vidím to niečo, čo sa hrá na lásku a pritom je to len obyčajná vypočítavosť.

Je mi smutno, keď vidím motivačné citáty pod vysmiatou fotkou, na ktorú keď sa lepšie pozrieš, tak zistíš, že ani ten najväčší úsmev nezakryje smútok v očiach.

Je mi smutno, lebo sa vytráca podstata lásky….

photos: unsplash.com / pinterest.com

Facebook komentáre