Bojíš sa lásky? Znovu sa bojíš sklamania? Dokonca sa bojíš, že sa nezamiluješ tak naplno, ako v predošlom vzťahu? Býva to tak.. Pretože v tvojich očiach je stále on tým dokonalým. Akonáhle sa zoznámiš s niekým novým, začneš ho porovnávať s NÍM.

Začneš si v mysli vravieť: „Ale veď toto by on nepovedal. On by sa správal inak. Smial by sa inak. Mal iný humor. Pozeral sa na mňa inak. On bol iný.“ – Jasné, nestretneš žiadne kópie a klony tvojho bývalého. Možno je to aj dobré, nie? Veď keby bol taký úžasný, boli by ste teraz predsa spolu…

unsplash.com

Buď si uvedom, že ešte nie je čas na zoznamovanie s novými ľuďmi, pretože si sa očividne nepreniesla cez „pána božského“ (ktorý asi úplne božský nie je, keďže pri tebe nie je), alebo to proste skús a nemysli už na minulosť. Bude to náročné, pretože predsa len to bol kúsok z tvojho života. A to dosť podstatný kúsok. Lenže nemôžeš žiť stále v tme a depresiách – on sa už nevráti. Nezaspáva s tebou, neusmieva sa na teba, nevraví ti, ako je rád, že ťa má. Jemu je to už dávno jedno.

Teraz sa skús vrátiť k tomu porovnávaniu. Čo pre teba robí on a čo pre teba chce urobiť ten nový dotyčný? Možno to všetko, čo ti chýba, všetku tú pozornosť a lásku, ti chce dať práve ten, ktorého stále odmietaš, kvôli hlúpej minulosti a strachu.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
S tebou by som šťastie nikdy nenašla...

Je neskutočne smutné, že si necháme ubližovať od tých, ktorých ľúbime a ubližujeme tým, čo ľúbia nás. A medzi týmito ľuďmi je tak obrovský rozdiel – ich záujem o nás.

unsplash.com

Daj tomu šancu…

Nikdy nevieš, čo sa z toho môže vykľuť. A navyše, nemáš absolútne čo stratiť, len získať. Možno je to práve to, čo si vždy chcela. No to nezistíš, kým to neskúsiš. Kašli na toho chudáka, ktorý si ťa nevážil a bola si to posledné, na čo myslel. Buď s niekým, kto ocení to, čo preňho robíš a on bude to isté robiť pre teba. S niekým, kto sa bude zaujímať o to, čo robíš, kde si, čo ťa zaujíma. S niekým, kto ťa bude milovať aj s tvojimi chybami a nebude od teba vyžadovať zmenu. Pretože ak ťa človek ľúbi, ľúbi teba celú.

Zamysli sa nad tým. Každá z nás by chcela niekoho, kto by sa k nej správal ako ku kráľovnej. Lenže ak to nikomu novému dovoliť nechceš, pretože tvoje myšlienky sú zamestnané niečím, čím by už dávno byť zamestnané nemali, nečuduj sa, že si stále sama a sklamaná.

A neboj sa toho, že sa znovu nezaľúbiš. Človek sa môže zaľúbiť veľakrát. Áno, je to vždy o niečom inom, ale ak si mohla ľúbiť niekoho, kto si ťa vážil minimálne, určite budeš môcť ľúbiť niekoho, kto by dal za teba aj život.

Coverphoto: tumblr.com

Facebook komentáre