Chcela by som dnes napísať list. List, ktorý síce nikdy nikde nepošlem. No bude to list pre nás, a hlavne pre teba. Pre to, aby sme nezabudli poďakovať, aj keď nemáme čas už skoro na nič. Aby sme si my všetci pripomenuli, prečo sme tu a s kým… komu by sme chceli povedať to svoje ďakujem. Kto si to naše ďakujem zaslúži…

Ďakujem ti, za to, že ma miluješ… 

Drahý:Pamätám si dni, keď sme boli oveľa mladší a plnší fantázie. Žili sme vo svete príbehov, kde muž bojoval za svoju lásku, pokým ona na neho neprestala čakať. Nestala sa unavenou z čakania, neprestala dôverovať ich láske, pritom poznala, aké to je, keď to bolí. Byť bez seba. 

pinterest.com

Avšak z tohto všetkého sme my ženy vyrástli a začali sme tvoriť svoje vlastné príbehy. Stali sme sa odvážnými a prestali sme len čakať, začali sme si budovať vlastné zámky a to samy.

Začali sme si plniť sny. Začali sme robiť chyby a počas celej našej cesty sme stihli zlomiť pár sŕdc. Zmenili sme sa, znova sme sa zamilovali a znova o lásku prišli.

No a po čase, sme našli tú svoju cestu, tú správnu … a presne tá ma doviedla k tebe.

Si všetko, čo som kedy chcela dostať od lásky a nie si nič, čo by som nechcela.

  1. Ďakujem ti za to, že si zostal pri mne

Za to, že si neodišiel pri prvom probléme, ktorý sa naskytol. A tých teda bolo dosť…

2. Ďakujem ti za to, že si sa na mňa tešil 

Každý jeden obyčajný deň, keď si ma videl. Videla som jas v tvojich očiach. Videla som radosť, ktorá z nich vyžarovala. Ďakujem, že som pre teba radosťou v tvojom živote.

3. Ďakujem, že si môj život spravil jednoduchším

Že si vedel ako zariadiť, vypnúť na chvíľu moju myseľ . Že keď som nevedela prestať smútiť, ty si ma prinútil vidieť jasnejšie. Svetlo, ktoré si rozžiaril ty.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Kedy stratíš ženu...

4. Ďakujem, že si tu bol, keď som ťa potrebovala, nie len keď si to chcel ty

Prišiel si uprostred noci a bolo ti úplne jedno, že za pár hodín vstávaš do práce. Ďakujem, že som bola prednejšia ako všetko ostatné. Že vyriešenie mojich problémov, bola tvoja priorita.

pinterest.com

5. Ďakujem za to, aký si 

Ďakujem, že ani po tých rokoch si sa nezmenil. Že zlo, ktoré obklopuje každého z nás, sa ťa nedotklo. Že si vždy vedel, čo chceš, že si vždy vedel, čo nechceš, a tiež kým nechceš byť, a za to, že si sa takým človekom nikdy nestal.

6. Ďakujem za to, že si mojou oporou

Že sa nebojím schovať do tvojho objatia a viem, že som tam v bezpečí. Ďakujem za pocit bezpečia, ktorý je dnes taký cenný. Ďakujem, že si mužom.

7. Ďakujem ti, za všetky odpustenia

Ďakujem, že si mi dokázal odpustiť aj neodpustiteľné, že si mi ani po všetkých zlyhaniach neprestal veriť.

8. Ďakujem ti, že si ma nikdy nechcel zmeniť 

Že si vždy rešpektoval moje rozhodnutia, že si ma v nich vždy podporoval. Že si sa nesnažil zmeniť moje ciele a cestu k nim si len uľahčoval.

9. Ďakujem, za tvoje ďakujem

Že si vážiš, kto som. Že ma poznáš. Že vieš, že všetko nie je automatické a stále. Že si nezabúdaš ceniť každú maličkosť a radovať sa z nej.

10. Ďakujem za to, že ma miluješ

Ďakujem za to, že ma robíš šťastnou, aj keď to nie je vždy ľahké. Lebo ja viem, žě som komplikovaná. Ďakujem za naše rána a večery, ktoré sú len naše. Ďakujem ti, že robíš moje obyčajné dni krásne neobyčajnými dňami.

Ďakujem, že si tým, v čo som vždy tajne dúfala.

coverphoto: pexels.com

Naša nová kniha o ženskom svete je už dostupná aj s venovaním priamo u nás – TU.

 

Facebook komentáre