Už nikdy ťa k sebe nepustím. Nepustím ťa k svojmu telu, ale ani k svojej duši. Je koniec. Smutné je to, že ty ani nevieš, že niekedy bol aj začiatok. Otvorila som sa ti. Bola som presne taká, aká som – úprimná, veselá, usmievavá, bláznivá.. Ty si však bol každú chvíľu iný – iným slovom falošný. Dokázal si byť milý, nežný, vtipný, vyhľadávajúci moju blízkosť, ale aj chladný a odmeraný, akoby sme sa ani nepoznali.

Neverila som, že v sebe nájdem toľko sily, aby som si povedala, že už stačilo, ale stalo sa…Som žena, ktorá si zaslúži iného muža.

Muža, ktorý si ju bude vážiť, ktorý by pre ňu spravil aj to posledné, tak ako by som ja spravila preňho. Vždy som taká bola a navždy taká budem. Aj keď sa mi to ešte určite niekoľkokrát vypomstí. Verím však, že raz príde ten muž, ktorý si presne to, aká som, na mne bude vážiť, a nebude sa so mnou zahrávať tak, ako si sa so mnou zahrával ty.

Mám svoju hrdosť a vážim si samu seba. Dnes už viem, že si bol chybou. Bola chyba začať k tebe niečo cítiť.

Nebola to našťastie láska. Som sama sebe vďačná, že som k tebe nezačala cítiť tak hlboký cit. To bol aj dôvod, pre ktorý som to aspoň sama v sebe ukončila a prerušila s tebou kontakt skôr, ako by sa to stalo.

Nechcela som to tak…

Chcela som to inak. Mala som s tebou iné plány, ktoré si ty mal však s inou. Pretože ty hľadáš niečo ,,normálne”, ako si mi povedal pri našom poslednom rozhovore. Zabudla som, že ja som tu tá nenormálna, tá, ktorá len vypĺňala tvoj čas pri hľadaní pani dokonalej.

Ver mi, s prístupom, aký k životu máš, tak skoro žiadnu ,,normálnu” ženu nenájdeš. A ak áno, držím jej palce. Chcela som ňou byť ja, no nezaslúžil si si ani moju spoločnosť, nie to ešte to, aby som sa stala tvojou priateľkou.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Záleží mi na sebe

Aj keď som naozaj chvíľami verila, že sa ňou stávam. Tvrdil si, že som fajn. Áno som fajn, ale mne bude fajn bez teba. Bude to tak lepšie pre oboch. Ja tieto dvere pred tebou zatváram.  Tebe je to však ukradnuté, som len jedna z mnohých.

Viem však, že sa opäť ozveš, keď sa opäť posuniem o malý krôčik vpred, ako si to už niekoľkokrát spravil, ale teraz to bude už iné. Teraz nepriskočím ako zapískaš, pretože už naďalej nie som tvoj poslušný psík. A presne tak som sa pri tebe cítila.

Naposledy si sa ma spýtal, či som naštvaná alebo urazená…

pinterest.com

Nie som ani jedno z toho. Som sklamaná a to je rozdiel, ktorý ty asi nikdy nepochopíš. Sklamal si ma ako človek a presvedčil si ma, že od ľudí ako ty, si mám držať odstup. Tak ako ja som bola len tvojou zábavkou, ty si bol mojou skúsenosťou. Mohla by som dospieť do štádia, že budem ľutovať, že som ťa stretla, ale bolo by to zbytočné. Teraz si pre mňa ako vzor niečoho, čomu sa mám vyhýbať, ak si chcem naďalej vážiť samu seba.

Tento článok by som chcela venovať ženám, ktoré spoznali muža, ktorému ukázali svoje najtajnejšie ,,ja” a ktoré verili, že práve to je to, čo na nich najviac ocení. Ak je to presne to, čo váš vysnený muž neocenil, treba ísť ďalej. Nečakať, že sa niečo zmení. Ja som ten krok spravila a aj keď bol ten krôčik len maličký, stále je to posun vpred. Preto si, prosím, vážte samy seba.

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre