Ahoj, princezná,
pozerám sa na teba. Na ten boj, ktorý sa sama so sebou snažíš vyhrať.
Pozerám sa na ten neporiadok, ktorý nosíš vo svojej hlave. Vidím ten úsmev, ku ktorému sa musíš nútiť, aj tie slzy, ktoré sa snažíš skryť. Si taká prekrásna.

unsplash.com

Viem, že to nedopadlo tak, ako si si predstavovala…

Že tvoje vysnené svadobné šaty budú už len fotkou v tvojom notese a že tie mená, ktoré si chcela dať vašim deťom, už viac nevyslovíš. Mrzí ma, že ten rozchod bol taký tvrdý a že si sa z oblakov znova vrátila späť na zem. Ľutujem každú slzu, ktorú si kvôli nemu vyplakala a mrzí ma každá myšlienka či spomienka, ktorá ti tak ubližuje.

Vieš, že tak, ako som tu pre teba vždy bol, tak tu budem aj naďalej. Znova spolu môžeme pozerať tie detské rozprávky či romantické filmy a obviňovať ich, že takto svet nefunguje. Spolu sa môžeme smiať nad tým tak populárnym romantickým klišé „šťastní až do smrti” a spolu môžeme plakať nad dnešnou dobou, ktorú tak nenávidíš.

Hlavu hore, princezná, si silnejšia než toto…

Nechaj slzy stekať, srdce sa hojiť, zlé spomienky miznúť, ale nenechaj padať svoju korunku. Toto nie je koniec tvojho legendárneho romantického príbehu. V skutočnosti je len ďalšou kapitolou.

Vo svete, kde dala realita facku tvojej najväčšej fantázii, je toto možno len budíček. Aby si si uvedomila, že si zaslúžiš toho, kto sa po tvojom bozku premení zo žabiaka na princa, ktorý pre teba urobí čokoľvek, presne tak ako v rozprávkach princ pre svoju vyvolenú, ktorý bude bojovať s reálnym svetom tak, ako princ bojuje s drakom, a hlavne takého, s ktorým zažiješ naozajstný šťastný koniec.

unsplash.com

Takže, princezná, nezúfaj…

A začni písať novú kapitolu svojho života a buď hrdá na to, že keď ju prevrátiš, bude legendárnou. Je pravý čas, drahá. Hlavne uver v to, že si zaslúžiš niečo lepšie.
Zabudni na toho, kto ťa bral ako samozrejmosť, kto staval svoje záujmy pred teba, kto s tebou nezdieľal tie tvoje. Prepáč mi za toho muža a ver, že jedného dňa s ním bude zaobchádzané tak, ako si to naozaj zaslúži. Ver, že aj jeho srdce bude jedného dňa zlomené. Jedného dňa si uvedomí, ako veľa stratil, ale vtedy už budeš ty diamantom niekoho iného.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Zdanlivé maličkosti, za ktoré ťa bude milovať

Počúvaj ma pozorne, princezná, pretože to, čo ti poviem, je dôležité…

Aby si uverila, že si zaslúžiš niečo lepšie, musíš uveriť tomu, že muž, ktorému nabudúce dovolíš vstúpiť do tvojho života, si ťa skutočne zaslúži. Je to o tom poznať svoju sebaúctu. O tom vedieť, kto si, čo môžeš urobiť a koľko toho môžeš dať.

unsplash.com

Teraz je ten najvyšší čas na to, aby si prestavala svoj život. Choď a preskúmaj svet. Rob veci, pri ktorých budeš cítiť chvenie svojho srdca. Získaj múdrosť zo svojich predchádzajúcich chýb, aby si nespadla, keď ti nabudúce nejaký muž podlomí nohy. Budeš stáť. S hlavou hore a hrdá na to, kto si a čím si sa stala. Ži svoje sny, nestrať z dohľadu to, na čom ti skutočne záleží, zameraj sa na to, čo naozaj chceš a nechaj čas, aby zahojil rany. Jediné, čo ti môžem povedať, princezná, je, že čas skoro vždy zahojí všetky rany.

Si to ty a len ty, kto vie, čo si skutočne zaslúžiš…

A som si istý, že akonáhle si uvedomíš, kým si, už sa nebudeš snažiť uspokojiť s niečím menším, ako si už mala. On ani nie je hodný tvojich sĺz, princezná, tvojich myšlienok naňho o tretej v noci, keď celé mesto spí, dopekla, on si nezaslúži miesto v tvojom paláci.
Takže znova vstaň a ver mi, že ten pravý príde a dokáže ti, prečo si nezaslúži byť len kapitolou, ale celým názvom knihy.

S pozdravom
Niekto, kto verí, že si zaslúžiš byť šťastná…

Coverphoto: Photo by JC Gellidon on Unsplash

Facebook komentáre