Tak a teraz ma veľmi dobre počúvaj (alebo skôr veľmi pozorne čítaj). Nezabudla si na niečo? Opýtam sa ťa to znova… Nezabudla si na niečo? Viem, že srdce je niekedy silnejšie ako rozum, no ty si ten rozum asi prestala používať úplne. Myslíš si, že je správne naháňať sa za niekým, kto o teba nestojí? Prepáč, viem, že to bolo trošku tvrdé, ale niekto ti to už povedať musel…

Myslíš si, že to, čo k nemu cítiš, je láska, ale ver mi, láska vyzerá inak. Nie som vševediaca a aj ja sa môžem mýliť. Ale jedno viem určite. Ty len skrátka utekáš, lebo sa bojíš toho stereotypu, ktorý sa objavuje všade vôkol teba. Si unavená z chlapa, ktorému si venovala celý svoj život. Vieš, v čom je chyba? Prestali ste na vašom vzťahu pracovať a nechali všetko plynúť. Bohužiaľ, nie tak, ako to znie. Stali ste sa sami k sebe ľahostajnými. Tak ľahostajnými, ako vám zľahostajnel váš vzťah.

Sama vieš, že toľké roky nechceš zahodiť, pretože by si to už dávno urobila.

pinterest.com

Určite si na to mala už dosť príležitostí. Najmä vtedy, keď si sa zbalila a rozhodla sa odísť. Je tu však jedno veľké ALE. Napriek tomu, že si sa zbalila a odišla od niečoho, na čom sa tebe ani jemu už nechcelo pracovať, napriek tomu si sa vrátila.

Teraz sa zamysli.

Naozaj chceš uprednostniť niekoho, koho poriadne ani nepoznáš? Niekoho, pri kom si sa na chvíľu cítila výnimočná? Možno aj opäť príťažlivá? Áno, znie to úžasne, ale je to len sen. Sen, v ktorom si ostala zasnívaná bez toho, aby si si uvedomila, aká je realita. Že to vlastne vôbec nie je také ružové, ako si si myslela. Pretože on ti nikdy nič nesľúbil. On ti nikdy nič nedal, ak zabudneme na tieto halucinácie, v ktorých práve žiješ.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ženy si zaslúžia rešpekt

Dievča, ty si sa úplne stratila. Stratila si sa v samej sebe, pretože nevieš, čo ďalej. Stačila malá iskra niekde inde a ty si samu seba presvedčila, že je to to, čo celý svoj život hľadáš. Mýliš sa. A aj keď to bolí, už si to raz musíš priznať. A ver mi, nestačí sa len tváriť, že si si to priznala. Je to síce fajn začiatok, no nestačí to.

Musíš si to naozaj uvedomiť. Musíš naozaj pochopiť, že to, čo práve zahadzuješ, je tvoja hrdosť.

Preto sa, prosím, už preber. Postav sa, umy zo seba všetku vônu, ktorá ti ho pripomína a rozhodni sa. Hovorím ti, on nie je na ceste, ktorou sa máš vydať. Sú len dve možnosti. Jednou z možností je, že sa postavíš na vlastné nohy a zahodíš to, čo ste spolu toľké roky budovali, alebo zabojuješ. Nie o krátkodobé splanutie, ale o rokmi budovaný vzťah, ktorý aj napriek všetkému vydržal až dodnes.

Si silnejšia, ako si myslíš, len, prosím, nezabúdaj na to, že máš svoju hrdosť…

Coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre