Naozaj, dokedy chceš čakať a dávať si nádeje? Dokedy? Dokedy chceš veriť, že na teba myslí, aj keď on naozaj, ale že naozaj nemyslí. Nezáleží mu na tebe, nezáleží mu, ako vyzeráš či nevyzeráš… Jednoducho si mu ukradnutá. Bolí to, viem to, bolí to aj mňa. To, že ja sa snažím. Zverejňujem si na sociálnych sieťach rôzne fotografie, rôzne pesničky, posielam mu signály… Ahhh, on si ich pravdepodobne ani nepozrie, aj keď vidíš videné. Prejde to očami a ide ďalej, v tom jeho živote, do ktorého sa tak moc chceš vtlačiť. 

Posielaš mu energiu, veď niečo snáď k nemu príde. Ale nič neprichádza. Ak chlap chce, tak chce bez fotiek, bez pesničiek, bez pripomínania – si tam. Avšak nie si, je tam len jeho jednoduchý život. Plný pekných žien a ty si jedna z tých mnohých. Plný zážitkov a spomienok a možno aj ty tvoríš nejaký ten útržok. Plný zábavy a možno – ak sa ti pošťastí, tak si jedna z možností na zábavu. 

unsplash.com

A ty veríš, že je to znamenie, že je to niečo viac ako zábava…

Veď prečo by sa ozýval práve mne? Preto, lebo si najjednoduchšia voľba. U teba sa snažiť nemusí, ty prídeš, ty dáš, ty sa usmeješ, ty objímeš, ty si TU pre NEHO. Načo sa prosiť iným, veď aj ty si jedna z tých iných. Avšak láska ťa robí slabou, čo on vie, on cíti, a tak nebude skúšať pri ťažších voľbách, on nechce vzťah, on chce zábavu. O vzťah sa bojuje, zábavu vyhľadávame a snažíme sa čo najjednoduchšie k nej dostať, a to si ty. 

Nemá záujem o žiaden vzťah, a naozaj chceš čakať, že sa možno raz zmení? Že príde deň, kedy sa zobudí a povie si, že dnes už o teba stojí, naozaj po toľkom čakaní, ty budeš stáť o neho? Keď ty si čakala, čakala na každý jeden like, každé jedno videnie, prípadne reagovanie, na každé jedno slovo, čo ti možno napíše. Zatiaľ čo ty čakáš, on nerieši. Je to od neho pekné? Naozaj, ako dlho chceš byť ešte viac naivná a klamať samu seba? Slovami, ako on nie je pripravený.. (Možno nie je a kedy bude? O rok, o dva, nikdy?)

unsplash.com

Na čo momentálne čakáš? 

Kým uvidí tú užasnú ženu, ktorou si a on potrebuje mesiace, aby to videl tiež? Čo konkrétne? Tvoje krásne oči, tvoje zaľúbené správanie k nemu, tvoj úsmev, tvoje srdce, ktoré bije pre neho. Alebo čakáš, kým si utriedi veci v živote a príde? Každý problém, ktorý máme, chceme s niekým riešiť, chceme tu mať niekoho, na koho sa môžeme obrátiť. A úprimne… Ak sa nám aj niekto páči, je prvý a posledný v našej hlave. 

Ty vieš, ako na neho myslíš, či plačeš, či sa smeješ. A bolo by to tak i naopak. Hľadal by ťa všade. Nehľadá. Viem, že moje slová znejú kruto, viem, že moje slová bolia, viem, že sú moje slová bez lásky. Avšak ON k tebe lásku necíti. Inak by sa správal úplne inak. Možno ťa rešpektuje ako kamarátku a ty veríš, že žiješ vo filme, kde sa priateľstvo premení na lásku. Prosím ťa… Netvrdím, stať sa to môže a naozaj TY budeš tá. 

unsplash.com

No naozaj? 

Koľko kamarátok má? S tebou je to iné? Nie, nie je. Správa sa k tebe rovnako ako k nim. Vníma ich rovnako ako teba. Všetky ste na jednej lodi, len ON je u teba na inej. Spomeň si na svojich priateľov. Chápeš ma? Hnevám sa, lebo to vidím rovnako, ale nedokážem to použiť. Dávam si nádeje, dávam si lásku. Lebo aký by bol tento svet bez nádeje a lásky? Nebol by to môj svet a nebola by som to ja. 

Ale dlho, veľmi dlho som bola tak moc naivná, tak moc hlúpa. Tak veľmi som dúfala, tak veľmi som čakala. Až som sa dočkala slov, aké dnes hovorím tebe. Ak sa niekomu páčiš, ver mi, napíše ti niekoľko správ, i keď neodpíšeš. Samozrejme, aj TY musíš urobiť nejaký krok, musíš mu dať pocit, že on je TEN, na ktorého myslíš. Lebo tichom dostaneš len ďalšie ticho. Ak za to stojí, bojuj ako lev či levica. Nevzdaj to, daj do toho všetko, ale ak sa snažíš a len vidíš tú bolesť, ktorú ty dávaš a druhá strana len stojí, len odpisuje, len sa pozerá… Tak utekaj. 

Choď, kráčaj, nerieš… 

Ľahko sa mi to píše, o to ťažšie robí, ale uvedomujem si to a myslím si, že to je polka úspechu. Koľko fotiek som dala a tešila sa, že ich videl. Mhm, videl. A? Určite mu teraz chýbam… Určite. Nie, nechýbam. Napísala som mu, párkrát… A čo? Len odpisoval. Nezaujímal sa, ako sa mám, nezaujímal sa, čo robím, aké mám plány. Snažila som sa… Ja. Zavolala som ho a áno, prišiel. Rozprával, ale aj ticho sedel. Bol pri mne uzatvorený, chladný. 

Dobre, ak som potom ešte nepochopila, že ma nechce a nezáleží mu na mne, tak potom čo má urobiť? Nič. Chápem, len ma to mrzí. Poznám svoju hodnotu, poznám jeho hodnotu. Bolí ma celá duša pri písaní týchto slov, tak ťažko sa mi dýcha, tak veľmi sa hnevám a zároveň trpím. Zabavil si sa, možno trošku namotal, ale zíde z očí, zíde z mysle. Nikdy si necítil nič viac len príjemný pocit, ktorý som ti JA dala po tak dlhom čase. 

unsplash.com

A tebe dievča, žena moja, ti poviem, že snáď si si aj ty trošku užila…

Viem, že si verila vo viac, ale tam niekde to viac je. Našla si ho v tomto, nájdeš to aj v ďalšom. Viem, že ti to za to nestojí, viem, že ty nechceš zase ďalšie začiatky, viem, že on je to, čo si hľadala… Ale TY nie si to, čo ON hľadá. Zober všetku svoju nádej a lásku a daj ju sebe. Ľúb seba viac ako ktokoľvek, ver a maj nádej, že raz niekto uvidí tú ženu, ktorou si. Nedávaj ju niekomu, kto to neuvidel hneď, nedávaj ju niekomu, kto ťa nechcel hneď, nedávaj ju niekomu, kto ťa nechá odísť, lebo ON…

Mali by ste byť VY. Lebo ty vieš, že čokoľvek by sa v jeho živote dialo, ty by si pri ňom bola, on však pri tebe nechce byť, nech sa deje čokoľvek – či už dobré, či zlé. Tak ťa prosím, ako prosím aj seba, zober posledné slová, poslednú lásku, poslednú nádej a posledné črepy srdca a odkráčaj. On na teba nečaká a ani nebude. On si kráča sám a užíva si to, čo mu ty dať nemôžeš, lebo ak by si mohla, ver mi, že už by pri tebe dávno bol…

Keď slová bolia a ty ich prijať nevieš,
keď každé ráno z postele ťažko lezieš,
keď hľadáš ho všade, kam ideš,
keď vieš, že to najkrajšie s ním zažiješ…
Avšak aj tak to nijako nepomáha,
lebo jemu to aj tak nedochádza,
jediné, čo ti zostáva, je odísť,
v tvojej hlave i v srdci sa s ním rozísť.

Autor: browneyes

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Drahý otec...

Coverphoto: Photo by Nikola Jovanovic on Unsplash

Facebook komentáre