A tak dnes je to naposledy, čo ma kvôli tebe bolí celý človek, celá duša, celá ja. V mojom živote mi už ublížilo mnoho mužov – nebudeš prvý, a viem, že nebudeš ani posledný. Len dnes to bude naposledy od teba. Ľahko sa to píše, viem, avšak dnešná bolesť bola neznesiteľná, nevedela som chodiť, nevedela som dýchať, každý tlkot môjho srdca krvácal a nevládala som fungovať. Povedal si mi, že nech toľko nepremýšľam, že si sama škodím, nech toľko neriešim a nech to nechám plynúť. Nechávam ťa odísť, neriešim ťa už, nerozmýšľam… Teda dnes naposledy.

Nezaslúžim si toľko trpieť, nezaslúžim si myslieť na niekoho, kto nemyslí na mňa. Nezaslúžim si tvoje priateľstvo, lebo žiadne nie je. Len umelý úsmev, umelý výraz hovoriaci nerieš a uvidíš, čo bude. Viem, čo bude – nič. Keď si mi povedal, nech toľko nerozmýšľam, zavrela som dvere, ale nechala som okno pootvorené. No dnes… Zatváram všetko. 

unsplash.com

Uvedomila som si, ako o mňa nestojíš a viac stáť ani nebudeš… 

Ako ja čakám, či náhodou ti nezačnem chýbať, ale nechýbam ti. Kedysi som ti povedala, aký mám názor na mužov, ako si ty. Povedal si mi, že to nie je pravda a chceš ma vyviesť z omylu. A dnes tu sedím a vravím si, že som tú pravdu predsa len mala. Viem, že si nemal v pláne, aby sa stalo to, čo sa stalo. Neplánoval si, že sa zamotáme, neplánoval si, že sa odmotáme, neplánoval si mňa. Ale tento koniec si si naplánoval. 

Rozumiem, veď čo iné mi aj zostáva. Len chápať a rozumieť. Nie si prvý, kto sa so mnou takto zahral. Si prvý, kto sa správa, ako keby slová neboli povedané. Neriešil si, veď nebolo čo. Moje pocity a to, že som sa cítila využito, neboli dôležité. Čo som vlastne riešila? Vraj nie si na takéto veci, ale som rada, že so mnou si niečo také vyskúšal. Verila som ti, lebo z teba išiel iný pocit, avšak na konci si rovnaký. Snažím sa ťa pochopiť, že chceš priestor, chceš čas, nechceš to pokaziť, avšak to, aké dojmy mi dávaš, kazí mňa. 

unsplash.com

A ja som sa konečne zaľúbila do seba… 

Tvoje správanie spôsobuje len to, že mi je zle zo seba, že som zase naletela niekomu, kto len potreboval prísť na iné myšlienky. Verím, že som ti pomohla. Nemáš miesto v mojom živote. Nemáš miesto v mojej hlave, nemáš. Viem, že ty a ja sa už neuvidíme. Viem, že ty a ja si to už nedoriešime. Viem, že ty a ja sme boli len rozptýlenie. 

Kedysi som sa v tvojich očiach strácala, teraz si mi nedovolil sa na teba ani pozrieť. Stále si opakoval, ako ťa chcem prečítať, stále si rozprával slová, ako keby si ma poznal. Nepoznáš ma, prečítal si ma. Smiešne. Prečítaš si len to, čo dovolím. Nepoznáš ma a nikdy ma ani nespoznáš. Nemáš čo ľutovať, nevieš, kým som bola, takže ti chýbať nemôžem. Tvoja cesta napreduje, bezo mňa. Moja cesta napreduje, bez teba. Kedysi som verila, že ty a ja môžeme byť spolu parádni. Aká naivná som len bola. 

Celý ten náš krátky príbeh bol vytvorený na klamstvách, ktoré do nich priniesol ďalší človek… 

Celý ten príbeh sa inak ani skončiť nemohol. A ja dnes naposledy nechám moju bolesť, nech ma ovláda, nech ma kontroluje. Dnes. Viem, že by som o tebe neprestala písať, lebo to by som nebola ja. Vlastne nevieš, lebo ty nevieš o mne nič. Nevieš, čo mám rada, čo nemám. Nevieš, čo ma rozosmeje a čo rozplače. Nevieš o najdôležitejších ľuďoch v mojom živote, aj keď si veľa domýšľaš. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Sníva sa mi o tebe

Celý môj život si si domyslel, pospájal si si pár veci, ktoré ti niekto o mne povedal, a vytvoril si si obraz, ktorý čítaš. Ale nevyčítam ti nič, veď teba vlastne ani môj život nezaujíma. Nezaujíma ťa, kto som, nezaujímajú ťa moje sny, moje srdce. Nemôžem ti vyčítať, že ťa nezaujímam. Kto som ja, aby som sa tlačila niekomu do života? Nikto. A tak dnes posledný deň si pre mňa niekto, aby si sa zajtra stal nikým. 

unsplash.com

Nebudeš viac mať nado mnou kontrolu… 

Viem, že v mojej hlave budeš. To som ja. Do dnešného dňa tam mám ľudí, ktorí ma opustili, odišli, ublížili, kričali. Ale nekontrolujú moje emócie, nekontrolujú mňa a ak by sa predsa len dnes vrátili, už ma nenájdu. Stratili ma. Viem presne, komu chýbam, viem presne, kto si na mňa spomenie, viem. A viem aj, že ty to nie si a ani nebudeš. Už len jeden deň je pred nami, kedy sa obaja budeme tváriť, ako je všetko fajn. 

Keď sa ten deň, ten moment skončí každý pôjdeme svojou cestou. Ja budem pomaličky vymazávať aj tie malé krátke správy, ktoré boli pre mňa tak milé. Pomaličky budem vymazávať tvoje slová, tvoje oči. Pomaličky. Tak rada by som napísala, že by sme mohli mať toľko, ale nie, nemohli. Ty si vo mne nevidel nič. A čo som videla ja, to nebolo a ani už nie je dôležité. Tak veľmi nechcem skončiť tieto vety, lebo viem a som odhodlaná nechať ťa odísť a ja naozaj nechcem, len nechcem sa ani trápiť. 

A ty si si ma nevybral, tak si musím seba vybrať ja… 

Prajem ti tie najkrajšie momenty v živote. Prajem ti vietor vo vlasoch, prajem ti hudbu, ktorá ťa pripúta i oslobodí, prajem ti lásku, ktorá ti dá presne to, čo hľadáš a potrebuješ. Prajem ti pokoj a úsmev na perách. Chcem veriť a dúfať, že raz si na mňa spomenieš, avšak viem, že by som zbytočne klamala. A ja neklamem nikdy v ničom. Snáď len keď budeš počuť moju obľúbenú skladbu, tak ti prebehnem na sekundu hlavou. Snáď… 

A tak ťa nechávam ísť, naposledy sa nadýchnem, naposledy ma to zabolí. A sľubujem sebe aj tebe, že zajtra sa už bude aj tebe lepšie dýchať, pretože bude o jedného človeka menej, ktorý na teba myslí. Urobím to pre seba. A ako prestať myslieť? Vrátiť sa o pár krokov späť, len dovtedy, kým sa naučím, ako žiť bez myšlienok na teba. Na sekundu, ktorá sa premení na mesiace.

Nie je ľahké z hlavy ťa vymazať,
však musím sa trošku oklamať,
Moje myšlienky iným ľuďom venovať,
prestať ťa všade bezducho sledovať.
Bude to boj ťažký nesmierne,
avšak lepšie ako blúdiť v snoch bezcieľne.
Verím, že dokážem na teba zabudnúť,
a tie dvere i s oknom navždy zabuchnúť.

Autor: browneyes

Coverphoto: Photo by Toni Frost on Unsplash

Facebook komentáre