Pamätám si tie časy a možno to ani nie je až tak dávno… kedy som sa zvykla strachovať, čo si kto pomyslí alebo nepomyslí, ak vyjadrím svoj názor. Ako ma ľudia zaň budú súdiť, ako ma budú v ich očiach vnímať, ako ma pochopia. Možno si pomyslia, že som zlá, hlúpa, naivná alebo nevyhovujúca pre tento svet, pre ich svet. Avšak časom, možno vekom, možno okolnosťami, ktoré ma postretli, ľuďmi, ktorých som stretla, som sa stala ženou, ktorej je už jedno, čo si kto myslí alebo nemyslí… a nie kvôli tomu, ale VĎAKA TOMU, som sa takou stala.

pinterest.com

Bojíme sa povedať svoj názor

Niekedy sme jediní, ktorí by dokázali oponovať alebo majú jednoducho iný názor, iný pohľad na svet a často sa ho bojíme povedať nahlas. Kráčame potichu a radšej mlčíme, akoby sme sa mali prejaviť a povedať to, čo si myslíme my, to, čo máme na srdci.

Bojíme sa riadiť srdcom… Stretávame príliš mnoho ľudí, ktorí nám tvrdia, že riadiť sa srdcom sa nevypláca.  Ja tvrdím – jedine srdcom sme múdri. Tak sa ním riaďme. 

Oči zvyknú vidieť, no len to, čo im svet dopraje. Hlava, tá premýšľa, kombinuje… niekedy až príliš, no jedine srdce cíti, čo ho hreje. 

pinterest.com

Prekonaj strach, prekonaj seba 

Nebola som iná ani ja. Bála som sa, že ma za môj názor odsúdia, že nikdy nikam nezapadnem alebo že ma nikto nebude mať rád, že nikdy nenájdem miesto, kde sa budem cítiť dobre… že nikdy nestretnem niekoho, s kým sa zhodnem. Uplynul nejaký čas, kým som pochopila, že sa nikdy nebudeme páčiť úplne všetkým. Nikdy nevyhovieme úplne každému, nikdy sa nezhodneme so všetkými a nech by sme sa snažili akokoľvek, nájde sa niekto, kto si to ani nevšimne alebo to neocení.

Prestala som sa trápiť nad tým, že nedokážem pochopiť každé správanie. Už je mi jedno, že som si s každým v mojom živote nerozumela.

Prestala som premýšľať nad tým, prečo ma môj ex nechal, už ma netrápi, že som mu nesadla, že nemal rád to, že som iná ako on… Už mi to nevadí.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Čo znamená začať odznovu

Už nevyzvedám, ako sa majú ľudia, ktorí odišli z môjho života…

Priatelia, ktorí nám bodli dýku do chrbta, už ma nezaujíma ani to, či to niekedy oľutovali. Je mi jedno, čo si o mne myslia a prečo sa vôbec zachovali tak, ako sa zachovať nikdy nemali.

Už ma nebolí srdce, pri pomyslení na moje chyby, za ktoré ma iní odsúdili. Dnes je mi jedno, za akú zlú, skazenú, šialenú ma majú. Naučila som sa odpúšťať sebe aj iným, lebo to je cesta k novému životu…

Coverphoto: thoughtcatalog.com

Facebook komentáre