Nebolo to vždy len o tých dobrých dňoch, o slnečných ránach a úsmevoch. Nebolo to vždy len o tých chvíľach, kedy som sa smiala a užívala si život plnými dúškami. Prežívala každú minútu a chcela si ju navždy zapamätať. Nebolo to vždy easy… život, láska, všetko, na čom mi kedy záležalo. Nie vždy to fungovalo, nie vždy mi to vychádzalo, ako by som si priala. Nie všetko sa stalo tak, ako som chcela, no dnes viem, že je to tak správne… dnes viem, že taký je náš život. Pretože najviac sa učíme práve, z tých ťažkých chvíľ. 

Naša cesta nie je jednoduchá

pinterest.com

Asi nikdy ani nebola. Trvalo čas, kým sme pochopili, prečo nemôžme byť len šťastní, prečo nemôžme byť vždy milovaní, prečo to tak dlho trvá, kým nájdeme to, čo skutočne hľadáme.

Prečo je náš život občas preplnený smútkom. Prečo máme občas pocit, že sme nanič, že nedokážeme veci, ktoré sa zdajú jednoduché.

Trvalo kým sme pochopili, že je to normálne. Že nie vždy je všetko naša chyba, trvalo, kým sme sa naučili… Neviniť seba za to, že to tentokrát nevyšlo, že tá láska, ktorej sme verili, vyprchala. Nie je to len naša chyba.

To, že sme chybili, je ľudské. To, že sme sa zmýlili, nie je zakázané.

A deň, kedy sme to pochopili, bol dňom, kedy sme sa stali silnejšími.

Dnes sa cítim lepšie

Už dávno som dala zbohom… sebatrápeniu. Už dávno sa netrápim nad tým, čo dnes už nezmením. Už dávno som prestala bežať za tými, ktorí o mňa nestoja. Už nechcem byť milovaná od toho, kto si ma nezaslúži, už nechcem byť s niekým, kto nechce byť so mnou práve vtedy, keď nie som na svojom vrchole. Viem, že mojim cieľom nie je samotný cieľ, no cesta k nemu. Cesta, na ktorej sa možno zmením. Cesta, na ktorej sa mi stane neočakávané. Cesta, ktorá bude plná zážitkov a ľudí, ktorí sú v mojom živote. Plná ľudí, ktorí tiež ukážu svoju tvár. Ukážu, či úmysly, ktoré majú, sú proti nám alebo stoja skutočne za nami.

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Keď sa musíš naučiť veriť odznova

Časom sa dozvieme všetko, aj tie veci, na ktoré sme nikdy nepokladali otázky. 

pinterest.com

Lebo aj keď si často myslíme, že vieme všetko, nie je to tak a je to tak správne. Často som chcela vedieť veci, ktoré som vedieť nemala a časom som pochopila, že mi to neprinieslo, nič dobré. Ani vtedy, keď som ich zistila. A tak som s tým prestala, prestala som zisťovať, prestala som byť zvedavá, proste som prestala.

Načo je to dobré, pokiaľ nás to nerobí šťastnými?

Dnes sa cítim silnejšie a šťastnejšie, ako kedykoľvek predtým v mojom živote a myslím, že je to len otázka času, kedy sa takými staneme my všetci, kým sa zbavíme vecí, ktoré nás len zaťažujú, kým sa zbavíme všetkého, čo nám neprináša radosť, no naopak. Je to naša voľba, či budeme žiť život, ktorý skutočne chceme, alebo sa o to budeme len snažiť. Je na nás, či sa prestaneme trápiť nad vecami, ktoré nás brzdia, alebo sa ich proste vzdáme. Naša cesta nie je jednoduchá, no stojí za pokus.

My za to stojíme a keď si to uvedomíme, vtedy sa staneme nezastaviteľnými. 

coverphoto: pexels.com

Facebook komentáre