„Najťažšie je nechať ísť toho, na kom ti záležalo viac než na sebe samej.“

Nebola som na prvom mieste. Dnes už to viem… Nepoznám ženu, ktorá by nechcela pozornosť a lásku od svojho chlapa. Každá žena chce počuť, že je jeho vyvolenou a chce s ňou zostať do konca života.

Náš vzťah bol iný ako všetky tie ostatné. Obaja sme si v živote prešli rôznymi etapami a ťažkými obdobiami. Obaja sme verili len v jeden sen. ZOSTAŤ NAVŽDY SPOLU.

Aj keď sme do vzťahu skočili rýchlo, po maličkých krokoch sme sa spolu posúvali vpred. On videl len mňa po jeho boku. Ja som zasa po svojom boku videla iba jeho. Vždy som preňho chcela byť na prvom mieste. Chcela som byť prioritou pre niekoho, kto mi oplatí všetku tú lásku, ktorú som mu dávala.

pinterest.com

Dala som mu všetku svoju lásku.

Bola som schopná obetovať všetko pre jednu jedinú osobu. Preňho. Ľúbila som ho, ale nemala som na očiach ružové okuliare. Vnímala som všetko, čo sa okolo mňa dialo. Nikdy sa nezmenil natoľko, aby som ho musela opustiť.

Spravil v živote veľa chýb. Také, ktoré by mu väčšina z vás nikdy neodpustila. No ja som v neho verila. Verila som v jeho lásku, ktorú mi každý deň dokazoval. Žiaľ, naše cesty sa rozišli skôr, ako sa stihli spojiť.

V jeho živote sa vyskytli nové príležitosti, ktorých sa chopil skôr, ako som sa o nich dozvedela ja. No vo vzťahu sú predsa dvaja a vtedy sa to celé začalo. Začal sa stretávať s novými ľuďmi, nebýval so mnou ani spolovice tak často, ako na začiatku, no aj naďalej som bola jeho oporou a pomáhala som mu.

Veľa ľudí mu učarovalo, trávil s nimi všetok čas a vážil si ich viac ako mňa. Taktiež sa niektorí z nich pokúšali dostať sa medzi nás, čo patrične vyvolalo vo mne obrovské pochybnosti. Hrnul sa do bezvýznamných ponúk, ktoré nikdy nenabrali taký obrat, aký chcel. V konečnom dôsledku… Všetok ten čas, ktorý do toho vrážal, bol zbytočný a okradol nás o vzťah.  

Sľuboval mi vernosť, lásku, podporu a všetko, čo si žena vyžaduje od chlapa.

No keď prišlo na lámanie chleba, ničoho z toho som sa nedočkala. Naše sny sa razom zmenili len na tie jeho. Všetko to bol ku koncu len začarovaný kruh slov, ktoré nikdy nenaplnil. Tam, kde mal byť, nikdy nebol.  

Odo dňa, keď mi oznámil, že chce ísť vlastnou cestou rozbiehať si svoju „kariéru“, videl len seba, svoje vízie a nevnímal môj názor. Napredoval bezo mňa a ja som už zrazu nemala v jeho živote miesto.

pinterest.com

Myslela som si, že keď odídem, tak sa vráti. Niekoľko dní sme sa nevideli, nevolali a dokonca sme si ani nepísali. Každý jeden deň som od rána do večera čakala, kedy sa objaví. Verila som mu. Verila som mu, že ma ľúbi, presne tak, ako mi to opakoval každučký deň. Naivne som dúfala, že prehodnotí svoj život a nakoniec sa rozhodne pre mňa.

Márne. Dodnes neprišiel.

Ani najväčšiemu nepriateľovi neprajem takú bolesť, akú som ja musela prežívať zamilovaná v takom mladom veku vďaka nemu, vďaka jedinej osobe, ktorú som mala, ktorej som verila a s ktorou sme tak veľa prežili.

A teraz je koniec. Aj keď ma to veľmi zranilo a niekde vo svojom vnútri som ho strašne nenávidela, neľutovala som ani jednu chvíľu strávenú s ním, pretože viem, že vtedy som to tak chcela…

Aj keď je ťažké pustiť z tvojho života jediného človeka, ktorého si milovala, ktorý o tebe všetko vedel, ktorý pre teba znamenal celý svet a bol niekým výnimočným, nechaj ho ísť. On časom pochopí, o čo prišiel…

Dievča, pochop, že v tvojom živote by mal byť niekto, kto bude schopný spraviť pre teba čokoľvek. A aj keď si to teraz nechceš priznať a neveríš na lásku, ver mi, že jedného dňa príde chlap, ktorý ťa bude milovať tou najčistejšou láskou… Takou, akú si naozaj zaslúžiš.

Autor: SIMA

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Treba odpustiť

Coverphoto:  Photo by Norman Toth on Unsplash                             

Facebook komentáre