Sú to už skoro dva roky, čo sa prebúdzam a zaspávam sama. Žiadne náručie, žiadny pocit bezpečia. Za tento čas do môjho života prišlo a odišlo niekoľko mužov, ale nikdy to nebolo nič seriózne. Pýtam sa sama seba, prečo nedokážem nadviazať nový vzťah? Je chyba vo mne? Alebo len nemám šťastie? Nie je ten správny čas? Niektorí ľudia si nájdu vzťah po týždni či mesiaci, ale nemyslím si, že ak ste predtým niečo silno milovali, dokážete to zahodiť a zabudnúť na to pri niekom ďalšom.

Je to ako záplata na zlomené srdce, niečo, pri čom človek sčasti zabudne na bolesť, ktorá mu zoviera srdce. Nikdy som nehľadala záplatu v niekom inom, tento čas som venovala sama sebe a pracovala na svojich snoch. Popravde si myslím, že som na nový vzťah nebola pripravená a som vlastne pripravená dnes niekomu otvoriť svoje srdce? Je to len strach, s ktorým bojujem? Je to nedôvera v lásku?

pinterest.com

Hovorí sa, že láska príde, keď ju najmenej čakáme…

Vkradne sa do tvojho srdca úplne potichu a vezme ti dych, poriadne ti zamotá hlavu. Ale vieš, čo sa stane potom? Dostaneš strach! Strach, že nie si dosť dobrá, strach z ďalšieho sklamania. Tráviš s tým človekom čas a cítiš sa úžasne, niekde v diaľke dúfaš, že si našla šťastie.

Predstavuješ si, aké by to bolo, a zrazu BUM! V tvojom vnútri sa objaví pocit strachu, tvoje telo sužuje úzkosť, v ústach máš sucho a hrdlo máš stiahnuté. Bojíš sa, že prídeš o človeka, s ktorým ti je dobre, bojíš sa, že opäť zmizne z tvojho života ako všetci pred ním. V hlave máš milión myšlienok, bola si toľkokrát zlomená a na dne, že sa nedokážeš upokojiť. Vo svojom vnútri vieš, že cítiš niečo viac, ale strach je silnejší.

pinterest.com

Hlboko vo svojom vnútri verím, že každý sa dokáže naučiť milovať znovu…

Niekde tam v hĺbke seba cítim, že aj keď som z lásky unavená mám ešte silu učiť sa milovať. Niekde po svete behá učiteľ, ktorý ma naučí všetky rovnice lásky a jej chemické vzorce. Možno sme sa už stretli a možno sme si ešte neznámi.

Niekedy sa dvaja ľudia stretnú v nesprávny čas, obaja sú sklamaní láskou a boja sa jej začať dôverovať. Preto to vzdajú skôr, ako to spolu skúsia.

Možno práve táto skúsenosť nás má naučiť, že ak nám do života príde človek a cítime sa s ním dobre, nemôžeme dovoliť strachu, aby nám ho zobral. Musíš v sebe nájsť silu bojovať, nevzdať sa, ak cítiš, že je to niečo, čo za to stojí. Pretože jeden úžasný človek mi raz povedal, že láska je to najkrajšie na tomto svete a nesmieme sa jej vzdávať…

Autor: Tatianna Rossi

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Tam, kde pre mňa nie je miesto

Coverphoto: Photo by Jacqueline Kranjcevic on Unsplash

Facebook komentáre