Rozprávka, ten príbeh, kde je všetko krásne a končí sa šťastným koncom…
Je to však tak aj v živote?
Dokážeme počas svojho života zažiť reálnu rozprávku?

Rozprávku, ktorá bude skutočná a bude mať šťastný koniec?

Keď si bola malá, verila si na rozprávky. Boli to krásne príbehy, ktoré sa vždy končili šťastne. Princezná stretla svojho princa a žili šťastne až do smrti…

Začala si vyrastať, dospievať a v tvojom podvedomí si mala stále vytvorený ten obraz dokonalej rozprávky.

pinterest.com

Verila si, že prežiješ svoju rozprávku, ktorá nebude napísaná len v knihe, z ktorej ti ju bude niekto čítať, ale že bude naozajstná, skutočná a bude ju písať sám život.

Ten deň prišiel. Našla si svojho princa. A vedela si, že je to presne ten začiatok tej rozprávky, o ktorej si odmalička snívala. Vhupla si do toho bezhlavo a nikdy by ti nenapadlo, že táto rozprávka nemusí mať šťastný koniec, veď predsa v rozprávke to tak nikdy nebolo.

Prežila si roky po boku svojho princa, každý deň sa písala nová kapitola, a keď už malo prísť ku kapitole: „Žili spolu šťastne až do smrti…“ sa niečo zmenilo a táto kapitola bola ako vytrhnutá strana z knihy, ktorá už viac nemala pokračovanie.

Nastal KONIEC, bolestivý a náhly.

Ten, na ktorý ťa nikto v detstve nepripravil. Nevedela si, že rozprávky môžu mať aj nešťastný koniec. Ale teraz to už vieš a vďaka tomu sa staneš silnejšou. Možno prestaneš veriť na rozprávky a šťastné konce, ale neprestaň veriť, že si zaslúžiš byť šťastná, že môžeš byť ešte hlavnou postavou v rozprávke, ktorá bude mať šťastný koniec!

pinterest.com

Viem, bolí to, prestala si veriť na rozprávky, a tak nedávaš šancu tomu, že by mohla prísť ďalšia rozprávka písaná životom. Je to v poriadku, chce to čas.

Vieš, na svete je veľa princov a tam niekde medzi nimi je aj ten pravý pre teba.

Prosím, pamätaj si, že ty budeš navždy princeznou, musíš len otočiť pár strán v KNIHE ŽIVOTA a raz natrafíš na tú správnu kapitolu. Na kapitolu lásky, kedy znova uveríš na rozprávky a budeš žiť šťastne až do smrti po boku svojho princa.

Autor: Hana Zemanová

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Pustím ťa, keď ťa chytí niekto iný

Coverphoto: Photo by Thought Catalog on Unsplash

Facebook komentáre