Občas sa k ľuďom pripútame. Občas viac a pevnejšie, ako by sme mali, pretože ak raz zistíme, že sme sa naviazali na človeka, ktorý nechce kráčať s nami, ale túži bezcieľne lietať, získavame s týmto novým poznaním aj jednosmerný lístok do pekla. Ako bonus. Bonus, ktorý neskôr splatíme, ktorý si pýta šialené úroky a my musíme čerpať zo zásob, o ktorých sme ani netušili, že ich máme.

Asi to poznáš. Ten pocit, že si niekomu zrazu akoby na obtiaž. Nezmenilo sa nič, aspoň navonok, no vo vnútri, tam sa zmenilo všetko. Namiesto porozumenia panuje chlad, vzťah, ktorý bol predtým domovom, je zrazu pustým ostrovom, na ktorom sa možno aj chceš udomácniť, no nemáš ako. Pretože ten druhý ti neposkytuje žiadne vhodné podmienky, ten druhý ťa chce odtiaľ vyhnať, hoci ti to nikdy do očí nepovedal.

unsplash.com

No ty to cítiš…

Každou bunkou tvojho tela vieš, že sa niečo stalo. Nie s tebou. S ním… S tým človekom, s ktorým ste doteraz boli „my“, tak presne s ním ste zrazu len „ja a ty.“ A to bolí. A nielen to. Takýto pocit ťa doženie k šialeným činom. Vždy, keď strácame, cítime sa zúfalo i bezradne a vtedy, presne vtedy zabudneme na svoju hrdosť. Túžba bojovať o to, aby bolo všetko také, aké predtým, je natoľko silná, až nám zastrie všetky zmysly.

Túžba nestratiť nás núti prosiť, aby ten druhý zostal.
Túžba po obnove niečoho, čo sa rozbilo, je pre nás toxická.
Túžba nestratiť niekoho, koho milujeme, z nás urobí človeka, ktorý nerozmýšľa nad sebou a je mu jedno, ako veľmi sa poníži.

unsplash.com

Preto ťa prosím… Drahá, nechaj ľudí ísť… 

Nikoho nepros, nikomu nič nedokazuj, nikomu nehovor, že si bez neho nevieš predstaviť svoj život. Nech k nemu cítiš akokoľvek silnú lásku, nikdy nebude silná natoľko, aby si k sebe opäť pripútala niekoho, kto sa rozhodol to puto medzi vami pretnúť. Žiadne slová ani činy už totiž nestačia tam, kde ten druhý nechce…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Jarmila Slováková - Neverná

A vlastne… Taká láska, ktorú si musíš neustále vydobýjať, o ktorú musíš bojovať každým nasledujúcim okamihom, taká zasa nikdy nebude stačiť tebe. Pretože každý z nás, nech sme akokoľvek silní, sa nikdy nezmieri s tým, že nič nedostáva späť. Zakaždým, keď niekoho prosíš, aby zostal, ubližuješ sama sebe. Vystavuješ sa tak láske, ktorá ťa nielenže nikdy v ťažkých chvíľach nepodrží, ale ešte ti aj znepríjemní všetko pekné, čo si pre teba život pripravil. 

Držať sa niekoho, kto sa rozhodol odísť, je hlúposť. Snažíš sa bojovať o človeka, ktorý k tebe už dávno nepatrí. 

Coverphoto: Photo by Erke Rysdauletov on Unsplash

O tom, čo to s nami urobí, ak sa rozhodneme bojovať o lásku, ktorá sa už nedá zachrániť, je aj kniha od našej autorky Mii Amber s názvom Stretni sám seba. Môžete si ju kúpiť priamo v našom eshope TU.

Facebook komentáre