Najhoršie, čo sa ti môže stať, je premrhať čas s niekým, kto si ho nezaslúžil. Po rokoch takéhoto vzťahu ma nemrzí to, že som bola klamaná, podvádzaná alebo zradená… Mrzí ma len jedno. Že to tak dlho trvalo. Že som JA dovolila, aby to tak dlho trvalo. Vieš, voči mnohým skutočnostiam získaš časom odstup. Mnoho spomienok ťa prestane bolieť. Veľakrát sa len pousmeješ nad tým, ako si mohla pre niečo také plakať. Ale ten čas, ten ti už nikto nevráti.

Hlavne ak si ho niekomu venovala v dobrej viere, že sa dočkáte spoločného happy endu. Ja som márne čakala, kým pre mňa a moju vtedajšiu lásku konečne nastane „ten správny čas.“ A ako sa míňali spoločne prežité mesiace, nemenilo sa nič. On bol spokojný, že mu všetko žeriem, a ja som sa tvárila, že som spokojná tiež. Pretože som sa tak veľmi strachovala, že prídem aj o to málo, čo mi dáva, až som sa bála aj pípnuť. Keď som sa ozvala, vyskočil na mňa s tým, že zase všetko dramatizujem, že ja som tou, ktorá pokazí každú peknú chvíľu, že sa chcem zase len hašteriť. A časom… Časom som si to vravela už aj ja, lebo aj klamstvám, ktoré počúvame dlho od milovanej osoby, začneme chtiac-nechtiac veriť.

unsplash.com

Tento vzťah mal strastiplný priebeh…

Skončil sa hocijako, len nie šťastne a už vôbec nie tak, ako som si to predstavovala. Dnes ale vďaka tomuto mužovi viem, že láska nie je komplikovaná… Ak je skutočná, nevadí jej nič. Čas, okolnosti, predošlé bolesti, strach zo sklamania… V láske neexistuje tá nesprávna chvíľa. A ak máš náhodou pocit, že predsa len vo vašom prípade nastala, potom to, drahá, nie je láska, akú hľadáš. Preto zbytočne nekomplikuj to, čo je také jednoduché…

Ak sa neozýva, je to preto, že mu nechýbaš a že svoj čas venuje niekomu alebo niečomu inému.
Ak sa vidíte len vtedy, keď to vyhovuje jemu, znamená to, že mu tvoja prítomnosť nevyhovuje vždy.
Ak sa nemá k tomu, aby ste vhupli do novej etapy a začali si budovať niečo spoločne, je to preto, že sa mu do toho proste nechce.
Ak ho nezaujímajú tvoje trápenia, nezaujíma sa o teba. Ale len o to, čo mu vieš ponúknuť. Chce z teba ťažiť a nič ti nevrátiť späť.
Ak ti pravidelne nedvíha telefón a potom ti zalepí ústa nejakou výhovorkou, robí to preto, že v čase, keď si mu volala, s tebou hovoriť nechcel alebo nemohol.
Ak si ťa doteraz nevybral, nie si jeho voľbou…

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Ovplyvnení

Tak to, prosím, nenazývaj láskou, ktorá je komplikovaná alebo potrebuje čas. Je to hra. Hra, o ktorej ty nevieš, no tým, že veríš sľubom a klamstvám, pristupuješ na jej pravidlá. Je to hra, v ktorej ťa niekto využíva, v ktorej k tebe nie je úprimný, v ktorej ťa drží v šachu, pretože takto to jednoducho chce. 

unsplash.com

Nekomplikuj si zbytočne život… 

A takisto si neromantizuj niekoho detinskú hru a nezamieňaj si ju s láskou. Viem, je krajšie dúfať, že raz bude ten správny čas. Alebo že jedného dňa všetko pochopí a bude ťa milovať. Alebo – moja najobľúbenejšia výhovorka, že raz bude na tvoju lásku pripravený…

Nič z toho nepotrebuješ. Pretože sa nič z toho ani nestane. Tak nemárni čas s niekým, kto hrá detinské hry, na tie si si mala nájsť priestor, keď si chodila do 3. B. Pamätaj… Ak ťa niekto má rád, ak niekto k tebe cíti náklonnosť alebo ak ťa naozaj miluje, nemusí sa pozerať do kalendára, či má práve čas byť s tebou. Či sa mu táto láska práve teraz hodí, alebo ju potrebuje preložiť na neurčito. Nebude sa radiť so svojou mamou, či je teraz ten správny čas na to, aby ťa miloval. Ak ťa niekto miluje, nebude premýšľať o ničom. 

Proste s tebou bude. Bude šťastný, že ťa našiel a nebude sa skrývať za žiadne výhovorky. Láska je buď – alebo. Buď ťa miluje, alebo nie… Buď s tebou chce byť, alebo nie. Všetko ostatné, všetko, čo sa nachádza medzi tým, sú iba hry. Hry falošné, detinské, neúprimné… Hry, za ktorými je vnútorná nezrelosť. Strach zo samoty alebo strach zo záväzkov… No nič z toho nie je láska. A ty na to, drahá, skutočne nemáš čas…

Coverphoto: Photo by Salvador Martin Yeste on Unsplash

O tom, aké to je milovať tú nesprávnu osobu, je aj Miina kniha Stretni sám seba. Kúpiť si ju môžete v každom dobrom kníhkupectve alebo v našom eshope TU.

Facebook komentáre