Keď sa povedia slová ako napríklad nevera, podvod, cudzoložstvo (myslené ako mimopartnerská súlož), niektorým ženám napadne konkrétne meno. Ako sa z tohto procesu – byť zradená – dostať? Je na to odpoveď? Je to fakt len o tom, že čas lieči a hojí naše rany, ktoré spôsobili obyčajní neverníci/neverníčky, pričom po celý čas tvrdili, že nás ľúbia? Prečo chlapi, ktorí nás milujú, dokážu spraviť jednu z tých neodpustiteľných vecí?

Dve pohlavia, ktoré sú si tak blízke a zároveň tak vzdialené. Ženy v tomto nie sú samozrejme výnimkou, netreba len z nich robiť zidealizovaný obraz a tvrdiť, že iba chlapi sú neverní.

pinterest.com

Ale tento článok budem konkretizovať na ženy. V živote som sa stretla s veľa ženami ako aj chlapmi, ktorí sa stali „obeťou“ nevery. Keby sa počítala nevera aj ako psychická – teda pomyslením na iného, neverní by sme boli všetci. Je vtipné, ako ľudia takýmto absurdným činom zničia partnerovi vieru v skutočnú lásku. 

A prečo? 

Nad touto otázkou som sa zamýšľala viac a odkazuje na to, že si chlapi chcú zvýšiť svoje zlomené ego, keď im chýba pocit uznania a pochvaly? Alebo je to len obyčajná zvedavosť, túžba po inej žene či prirodzený chlapský pud? Podvádza sa všade a vždy sa podvádzalo, podvádza a aj sa bude podvádzať. 

Nikdy som nerozumela tomu, prečo sa to deje ľuďom, ktorí si to absolútne nezaslúžia. Je to lekcia života. Naučí ťa dávať druhé šance, aby si vedela, kedy povedať stop a s druhými šancami prestať. Že si pre seba hodnotná snáď natoľko, že vieš, že tvoju lásku nemôže niekto zneužívať dokola a dokola. 

VŠETKO SA DEJE PRE NIEČO, je to lekcia, ktorá ťa veľa naučí… 

Síce bolí, ale naučí. Chceš stráviť zvyšok svojho života s človekom, ktorý ti bol neverný? Neverník sa nezmení, zostane ním navždy. Prečo sa oberať o toľko šťastia, keď niekde niekto nemôže nájsť tú pravú, lebo si ňou ty, a zároveň ty strácaš čas s človekom, ktorý tvojej lásky nie je hodný. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Právo na emócie

Netreba sa uspokojovať s málom, keď má každý právo byť plne šťastný. Ak si bola podvedená, ber to ako výzvu do života, že svoju lásku nepustíš len tak ľahko niekomu, koho v skutočnosti nepoznáš. Na dobré sa čaká, počkaj si, nehrň sa do toho. Toľko pretrpenej bolesti, aby si vstúpila do ďalšej? 

pinterest.com

Nie je dôležité, prečo to spravil, každý problém sa dá vyriešiť, a hlavne z toho neviň seba, že si nebola dostatočne dobrá, že komunikácia medzi vami zlyhala, že si mu mohla poskytnúť viac… Spravil to, stalo sa, vždy sa všetko dá vyriešiť. Z ťažkého smútku, plného zlosti a nenávisti, prejdeš do krásnej fázy, kedy aj ty budeš šťastná a budeš šťastná s tou správnou osobou. 

Netreba sa zapodievať tým, že ako ti to mohol spraviť…

Postav sa k tomu ako silná žena. Možno to nechápeš a chceš mu teraz prepichnúť gumy na aute, ale časom to prejde a budeš za túto skúsenosť možno dokonca aj vďačná, lebo ťa naučí novej životnej skúsenosti. Pripraví ťa na ďalšieho partnera, ktorý to síce nebude mať ľahké s tebou, ale láska predsa nemá byť jednoduchá. 

A on ti za to bude vďačný, bude si ťa plne vážiť, počúvať každé tvoje slovo a neodíde od teba len preto, že ste sa pohádali a neviete ako ďalej. Riešenie sa nájde vždy, keď sa chce. Preto buď vďačná aj za takúto skúsenosť. 

Nie možno hneď, ale neskôr uvidíš, že taký chlap ti už viac v živote neublíži. Neber to ako stratený čas, bol to čas, kedy si sa toho najviac naučila. Naučila si sa stať silnou ženou, ktorú už v budúcnosti len tak niečo nepoloží, a vždy tu bude pre teba niekto, kto tie gumy pôjde prepichnúť za teba. 

Venované mojej najlepšej kamarátke

Autor: A.L.

Coverphoto: Photo by JoelValve on Unsplash

Facebook komentáre