Dlhé roky som hľadala tie správne slová, ktorými by som mohla alebo vedela zlepiť tú dieru. Bola som ešte malé dievčatko, keď si nás nechal. Nerozumela som tomu… Prečo? Hľadala som odpovede na moje otázky, no neúspešne. Musela som dospieť a prísť do určitého veku, aby som to pochopila. Dovtedy si mi ani nechýbal. Ja som ťa vo svojom živote nepotrebovala. Aj tak si zabudol, že existujem. Neozval si sa počas roka a ani na Vianoce… 

Myslela som si vtedy, že to tak má byť. Nikdy ti nič vyčítať nebudem, a to preto, lebo v mojich očiach si aj tak cudzí človek. Slovo „otec“ máš iba v rodnom liste. Po smrti môjho milovaného dedka sa vo mne niečo zlomilo. 

unsplash.com

Cítila som to iba ja vo svojom vnútri… 

Chýbal mi otec. Ty nie, ale osoba, ktorá ma povedie k oltáru, bude mojím najlepším priateľom, ochrancom a oporou. Človek, pri ktorom budem cítiť teplo domova. Prišiel si o moje prvé kroky, zmeškal si môj prvý deň v škôlke, neskôr v škole. Nemal si ani tušenia o mojej prvej láske. 

Premeškal si toho veľa. Každé moje narodeniny, meniny, dni, kedy som bola šťastná s úsmevom na perách, aj chvíle, pri ktorých zdobil moju tvár smútok. Viem, že tie horšie dni ma robili stále silnejšou a robia ma tou silnou dodnes. 

Niekde v kútiku duše ma to trápi…

Snažím sa byť teraz otvorená a úprimná. Bolo veľa nocí plných smútku, kedy mi tá otcova náruč chýbala a tak veľmi som ju potrebovala. Mám strach dôverovať mužom, a to preto, lebo sa bojím, že ma sklamú rovnako ako ty. 

Vraví sa, že otec je prvá láska dcéry, ale ty si bol moje prvé sklamanie. Vždy, keď mi niekto ukáže väčší náznak toho, že ma má rád, ujdem preč alebo zostanem k tomu človeku chladná. 

unsplash.com

Toto všetko, čo sa týkalo môjho biologického otca, ma malo pripravovať na niečo lepšie, oveľa krajšie… 

Ako sa začínal tento kalendárny rok, tak v mojom živote sa mi stal menší zázrak. Týka sa človeka, ktorý vstúpil do môjho života, aj keď istým spôsobom imaginárne. Je to človek, ktorý vo svojom živote v určitých smeroch veľmi veľa dosiahol. Nemyslím teraz iba tú profesionálnu stránku, ale tú, ako sa stará o svoju rodinu. 

OSTATNÍ PRÁVE ČÍTAJÚ
Práve na nich záleží

Venuje jej čas, pozornosť a lásku. Keby mám tú možnosť si vybrať svojho otca, tak by som sa nakoniec rozhodla pre takéhoto človeka, ktorý je istým spôsobom pre mňa cudzí, ale je mi bližší. Tým všetkým, čo dosiahol vo svojom živote, aký je, ale aj akú ochrannú ruku by držal nado mnou. 

Po tomto sa mi potvrdilo v živote to, že v našich životoch sa nič nedeje iba tak… 

Každý jeden človek, čo vstúpi do nášho života, v ňom má nejaké poslanie. Buď pozitívne, alebo negatívne. Ja som osobne veľmi vďačná za tento moment, keď sme sa my dvaja stretli. Vstúpil si mi do života v ten správny čas. Stále ma to posilňuje a poháňa vpred. 

Pomohlo mi to isté veci pochopiť alebo im porozumieť, prečo sa stali tak, ako sa stali. Potvrdzuje sa mi, že všetko sa deje z nejakého dôvodu. Dôsledkom toho mi to veľmi pomáha zvládnuť oveľa ťažšie veci v živote. Začala som si viac veriť a byť viac sebaistejšia. Som omnoho kľudnejšia a spokojnejšia, keď viem, že niekoho takéhoto vo svojom živote mám.

Autor: Anonym

Coverphoto: Photo by Elia Pellegrini on Unsplash

Facebook komentáre